materac

Materace na problemy z kręgosłupem

by • 03/04/2017 • DomComments (0)949

 

Dobór materaca jest bardzo ważny dla zachowania wysokiego komfortu snu dla wszystkich ludzi, jednak jeżeli ktoś ma problemy z kręgosłupem jest to jeszcze ważniejszy problem.

 

Oczywiście wynika on nie tyle z braku odpowiednich materacy, ale ich ilości. Często można spotkać się z polecaniem zwykłych materacy sprężynowych osobom cierpiącym na bóle bądź deformacje kręgosłupa. Jest to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie, które w ostatecznym rozrachunku może tylko zaszkodzić, a nie pomóc. Inną kwestią jest fakt, że nie ma jednego uniwersalnego projektu materaca, który by zaspokoił potrzeby wszystkich użytkowników. Aby wybrać model odpowiedni dla siebie należy zwrócić uwagę na szereg kwestii, między innymi: twardość materaca (niezależnie od tego z czego został wykonany), układ warstw, zastosowane sprężyny i ich rozmieszczenie (strefy komfortu), a kończąc na jego grubości oraz rodzaju pianki (o ile jest to materac typowo piankowy).

materace-lateksowe

Zwróćmy zatem uwagę na materiały, których wykorzystanie może zagwarantować odpowiednie właściwości prozdrowotne i ortopedyczne:

– specjalne materace sprężynowe – pomimo, że są to najprostsze konstrukcyjnie materace, to przy odrobinie pomysłu i dobraniu pod swoje potrzeby, sprawdzą się bardzo dobrze. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem i praktycznie jedynym wartym uwagi jest materac oparty o sprężyny umieszczone w kieszeniach. Zwykle ich ilość wynosi do 300 sztuk na m2, jednak może być ich nawet 1000 na m2 – wszystko zależy od konkretnego produktu. Tylko taka konstrukcja zagwarantuje dopasowanie się do kręgosłupa/ sylwetki użytkownika bowiem każda z nich pracuje niezależnie od siebie – co przekłada się wprost na odpowiednie podparcie podczas snu. Reasumując: im większe zagęszczenie sprężyn i ich odpowiednie ułożenie w strefach twardości – tym lepiej dla kręgosłupa.

– materace wykonane z pianki

a) termoplastycznej – bardziej zaawansowana technologicznie propozycja, która gwarantuje niemal idealną podporę dla kręgosłupa na całej jego długości. Tajemnica działania polega na tym, że w zależności od temperatury ciała poddaje się ona bardziej lub mniej naciskowi – co pozwala na idealne dopasowanie się do indywidualnych kształtów użytkownika. Oczywiście powstałe odkształcenia zanikają gdy wstaniemy czy po prostu obrócimy się podczas snu.

b) HR – szerzej znana pod nazwą „zimna pianka”, pod ciężarem ciała zachowuje się podobnie jak lateks, jednak w przeciwieństwie do niego jest w 100% syntetyczna. Jest oczywiście bardzo elastyczna i sprężysta co pozwala na komfortowy i zdrowy sen. Warto zwrócić uwagę, że zapewnia swoisty komfort cieplny osobom, które „grzeją się” podczas snu (pozwala na obniżenie temperatury, dzięki czemu sam sen jest bardziej komfortowy i przyjemny (w szczególności latem). Materace z niej wyprodukowanej są zwykle ciut tańsze niż lateksowe.

c) lateks – jest to bardzo elastyczny i sprężysty materiał, który odkształca się niemal natychmiast reagując na zmianę położenia śpiącego człowieka, dopasowując się do konkretnej pozycji. Należy podkreślić, że jest to jedna z nielicznych pianek, która charakteryzuje się elastycznością punktową. Warto dodać, że jest to materiał naturalny, co jest swoistą zaletą i wartością dodaną (funkcjonuje także lateks syntetyczny – podczas zakupu należy zwrócić na to uwagę).

 

Źródło: internum.pl

Materace lateksowe

Materace termoelastyczne

 

materac-lateksowy

materace-termoelastyczne

materac-termoelastyczny

 

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525