główne_MEBLE-DREWNIANE_15 (1)

Meble drewniane do ogrodu – kiedy warto je wybrać?

by • 10/12/2020 • DomComments (0)104

 

Meble do ogrodu stanowią podstawę każdej przydomowej przestrzeni rekreacyjnej. Trzeba zatem wybrać je mądrze, stawiając na rozwiązania łączące maksymalną funkcjonalność z ciekawym wzornictwem. W końcu miejsce do wypoczynku powinno być perfekcyjne zaplanowane i dawać prawdziwą przyjemność przebywania w nim.

Nieustannym zainteresowaniem dekoratorów i prywatnych użytkowników cieszą się meble drewniane do ogrodu. Czy rzeczywiście takie rozwiązania się sprawdzają? Kiedy warto na nie postawić? Nieco więcej na ten temat napiszemy poniżej.

 

Meble drewniane do ogrodu – jakie rodzaje wyposażenia możemy znaleźć?

Duża popularność konstrukcji drewnianych sprawia, że bez trudu możemy znaleźć niemal wszystkie potrzebne rodzaje mebli ogrodowych z tego materiału. Podstawę stanowią przede wszystkim stoliki (pełnowymiarowe i kawowe), krzesła i leżaki. Oprócz nich pojawiają się niekiedy skrzynie i szafy do ogrodu. Z jakiego powodu warto wybrać tego typu meble drewniane, dostępne na przykład w sklepie Bazkar?

 

Meble drewniane – co je wyróżnia?

Choć meble drewniane nie mogą poszczycić się tak parametrami technicznymi i wytrzymałością porównywalną z konstrukcjami stalowymi albo z polipropylenu, to wciąż ustawia się je w modnych i praktycznych ogrodach. Dlaczego? Wyposażenie wykonane z drewna bez trudu wytrzymuje codzienne użytkowanie, a przy odpowiedniej pielęgnacji dobrze znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. Poza tym główną zaletą mebli drewnianych jest ich wygląd. Odznaczają się przyjemnym dla oka designem, który idealnie wpisuje się w większość nowoczesnych aranżacji. Materiał jest łatwy w obróbce, dzięki czemu da się uzyskać rozmaite formy i kształty, wpisujące w funkcjonalne i efektowne przestrzenie.

 

Najmodniejsze stylizacje z meblami drewnianymi

W jakich stylach pojawiają się meble drewniane do ogrodu? Zazwyczaj kojarzy się je z nurtem klasycznym. W takich ogrodach umieszcza się proste, zgeometryzowane konstrukcje w różnych kolorach. Drewniane wyposażenie ciekawie prezentuje się też w prostych aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych. Nieco bardziej dekoracyjne meble, o rzeźbionej powierzchni idealnie wpisują się natomiast w ogrody w stylu retro lub śródziemnomorskim. Okazuje się zatem, że wykorzystując meble drewniane, da się zbudować przyjemną przestrzeń do wypoczynku niemal w każdym ogrodzie. Warto również pamiętać o tym, że meble drewniane ogrodowe świetnie sprawdzają się nie tylko na zewnątrz, ale też w całorocznych ogrodach zimowych, gdzie nie zagrażają im szkodliwe warunki atmosferyczne, dzięki czemu dłużej zachowują optymalny wygląd i funkcjonalność.

 

Pielęgnacja mebli drewnianych do ogrodu

Co można zrobić, żeby meblom drewnianym nie szkodziła wilgoć i zmiany temperatury? Przede wszystkim trzeba dbać o ich prawidłową konserwację. Wyposażenie przeciera się wilgotną szmatką, usuwając zanieczyszczenia, a następnie nanosi specjalny, dedykowany preparat ochronny. Oprócz tego trzeba pamiętać o tym, że meble drewniane powinny być przechowywane w okresie zimowym w ciepłym i suchym miejscu, z dobrą cyrkulacją powietrza. Wówczas możemy mieć pewność, że przetrwają w optymalnej formie do kolejnego sezonu.

 

Piękny i funkcjonalny ogród

Meble drewniane do ogrodu cieszą się sporym zainteresowaniem użytkowników. Nie ma się czemu dziwić. Wbrew obiegowej opinii są bowiem niezmiernie funkcjonalne i pięknie się prezentują. Trzeba tylko przestrzegać kilku zasad pielęgnacyjnych, a bez trudu przetrwają naprawdę długi czas.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2