zrzut-ekranu-2018-04-20-o-15-57-10

Nasz nowy zestaw mebli ogrodowych – czyli o tym jak zamieniłam drewno na plastik!

by • 29/05/2018 • DomComments (0)344

 

Jak każda kobieta, lubię zmiany i eksperymenty z aranżacjami w domu i ogrodzie. Wciąż próbujemy nowych ustawień, szukamy nietypowych wzorów i cieszymy się oryginalnym efektem. W ogrodzie nasz taras jest miejscem, w którym spędzamy mnóstwo czasu wiosną i latem. Niestety drewniane meble ogrodowe świętowały w tym roku dziesiąte urodziny. Postanowiliśmy więc zakupić nowy zestaw mebli ogrodowych.

 

Motywacje do zakupu zestawów mebli ogrodowych z tworzywa sztucznego są różne. Najczęściej jest to cena i niewielka waga – można zapakować je do auta i wygodnie dowieźć do domu. My nie kierowaliśmy się żadnym z tych faktorów. Dlaczego więc postanowiliśmy kupić zestaw mebli ogrodowych właśnie z polipropylenu, skoro nasze drewniane meble jeszcze spełniały swoje funkcje?

 

Zestawy mebli ogrodowych z tworzywa sztucznego są lekkie i eleganckie

Przyznam szczerze – wchodząc na taras i widząc znowu te proste bryły stołu i ławy z drewna stawałam się bardziej przygnębiona. Zestaw mebli ogrodowych z tworzywa daje zdecydowanie więcej życia i stylu ogrodowi. My wybraliśmy fotele ogrodowe i obszerny stolik z polipropylenu, który stylizowany jest na plecionkę z rattanu.

Zestawy mebli ogrodowych z rattanu są drogie i mało odporne na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Producenci mebli z polipropylenu stylizują swoje wyroby na meble z rattanu – niemal nie widać różnicy! Mamy też większy wybór odcieni. Ponieważ nasz taras aranżujemy na wzór skandynawski, dobraliśmy zestaw mebli ogrodowych w popielu.

 

zrzut-ekranu-2018-04-20-o-15-57-36

Zestawy ratanowe: http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/835-zestawy-mebli-ogrodowych

 

To, co przemówiło do nas przy zakupie zestawu mebli ogrodowych z tworzywa to fakt, że nie wymagają one żadnej konserwacji. W codziennym „zalataniu” nigdy nie starczało czasu na impregnację i odświeżanie mebli ogrodowych z drewna. Z plastikiem nie ma tego problemu. Konsultant gwarantował nam ponadto, że polipropylen używany do produkcji zestawów mebli ogrodowych jest na tyle gatunkowy, że nie blaknie pod wpływem intensywnego promieniowania słonecznego (czego można było się obawiać).

 

Zestawy mebli ogrodowych z tworzywa są bardzo uniwersalne

Meble ogrodowe z drewna stały u nas na tarasie cały rok. W zimowej, szarej scenerii prezentowały się doprawdy przygnębiająco. Niestety ich waga nie umożliwiała nam praktycznie ruszenia ich z miejsca i zniesienia do piwnicy. Z zestawem mebli ogrodowych z tworzywa sztucznego nie ma takich problemów. Nawet dzieci radzą sobie z przysuwaniem krzeseł ogrodowych do stolika. Możemy też zabierać je na weekendowe wypady do ogródka działkowego za miastem, co jest kolejnym dowodem, że był to udany zakup.

Pozytywnym zaskoczeniem było również to, że do zestawu mebli ogrodowych dostaliśmy komplet poduszek, szytych specjalnie pod nasze fotele. Nie tylko były bardzo stylowe i wygodne, ale też zaoszczędziły nam czasu i energii w szyciu okrycia dla zestawu foteli ogrodowych na wymiar. Zakup zestawu mebli ogrodowych z polipropylenu to doskonała inwestycja, która, mam nadzieję, posłuży nam przez wiele lat!

 

zrzut-ekranu-2018-05-11-o-12-48-54

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525