kobieta 382

Metody antykoncepcji bez tajemnic!

by • 29/07/2016 • Zdrowie, Związki & SeksComments (0)1216

 

Ostatnie lata można uznać za rewolucyjne w kwestii antykoncepcji wśród kobiet. Nie tylko za sprawą rozpowszechnienia różnych środków, ale i wzrostu świadomości kobiet w tym temacie. Coraz więcej wiemy, chętnie rozwijamy naszą wiedzę w tym temacie, bo każda z nas niewątpliwie takich środków w swoim życiu potrzebuje. O jakich metodach antykoncepcji wciąż wiemy za mało? O czym i o jakich nowoczesnych, bezpiecznych rozwiązaniach powinniśmy wiedzieć więcej?

 

ŻĄDNE WIEDZY

Tradycyjne sposoby zapobiegania w ciąży nie zaspokajają naszych potrzeb, dlatego coraz częściej sięgamy po inne, bardziej nowoczesne, ale bezpieczne rozwiązania. To one sprawiają, że czujemy się bardziej komfortowo, są dla nas wygodne, a i wybór z roku na rok staje się coraz bardziej szerszy. Naukowcy i lekarze-ginekolodzy widocznie obserwują wzrost zainteresowania środkami antykoncepcyjnymi, szczególnie wśród kobiet w młodym wieku. Nie ulega wątpliwości, że to bardzo pozytywny trend, a większa wiedza i świadomość w tej materii pozwala nam, kobietom być bardziej bezpiecznymi i szczęśliwymi osobami.

 

Ryzyko zajścia w ciążę nie dla każdej z nas bowiem kojarzy się z czymś przyjemnym, szczególnie na początku naszej drogi zawodowej. Większość wiedzy na temat rozmaitych metod antykoncepcji głównie czerpiemy z mediów i internetu. Okazuje się, że dopiero tak zdobytą wiedzę, możemy weryfikować i sprawdzać u lekarzy specjalistów. Popularność mówienia o nowoczesnych metodach antykoncepcji pozwala też nam, kobietom dokonać wyboru i podjęcia odpowiedniej dla nas decyzji: na który środek antykoncepcyjny się zdecydować?

 

PIGUŁKI KONTRA PREZERWATYWA

Badania GFK 2013 wyraźnie wskazują, że Polki najczęściej decydują się na dwie metody antykoncepcji. Jedną z nich są oczywiście pigułki antykoncepcyjne, a drugą prezerwatywy.  Z czego to wynika? Popularność prezerwatyw na pewno ma swoje korzenie w powszechnej dostępności. Znajdziemy je niemal wszędzie: w sklepie, w którym robimy codzienne zakupy, na stacji benzynowej, tankując samochód czy każdej osiedlowej aptece. Niewątpliwą zaletą prezerwatyw jest fakt, że używanie ich chroni nas bezpośrednio przez zakażeniami chorób przenoszonych drogą płciową. Pod tym względem doustne środki nie są w stanie nas ochronić przed, np. kiłą. Prezerwatywy nie niszczą ani nie mają wpływu na wewnętrzny stan naszego organizmu, ponieważ nie uderzają w naszą wątrobę czy inne narządy.

 

Pigułki antykoncepcyjne wymagają od nas trochę więcej pracy. Nie dość, że do ich zakupu potrzebujemy recepty, musimy wydać na nie trochę pieniędzy (od 15 do 50 zł), to jeszcze wymagają one od nas pewnej regularności. Pominięcie choć jednej tabletki z blistra może nas kosztować naprawdę dużo. Tabletki pomagają nam wywołać sztuczne krwawienie, pomagają zwalczyć bóle menstruacyjne, a także dzięki nim możemy cieszyć się regularnym, co do jednego dnia, miesiączkowaniem. Nie możemy więc o tym zapominać, że skuteczność pigułek i jej pomoc w zapobieganiu ciąży jest uzależniona od naszej regularności i dbania o przestrzeganie wszystkich związanych z nimi zasad.  Obecnie największą popularnością wśród kobiet cieszą się pigułki tzw. dwuskładnikowe (estrogenowo-progestagenowe) i jednoskładnikowe (progestagenowe).  Tabletki chronią nas przed zajściem w ciąże nawet w 99%. Wszystko jednak zależy od nas: najwyższa skuteczność to wynik naszej regularności.

 

NOWOŚCI – CO, JAK, GDZIE?

Wśród tabletek ostatnią nowością okazał się być nowy schemat stosowania antykoncepcji tzn. 24+4. 24 tabletki hormonalne plus 4 tabletki placebo – to nowoczesna kuracja. Nie znajdziemy tu również tygodniowej przerwy w braniu tabletek, która zdaniem specjalistów w takim układzie wcale nie jest potrzebne.

 

Coraz częściej sięgamy również po nowe, bardziej długoterminowe sposoby antykoncepcji tj. wkładka domaciczna czy implant podskórny. Wszystko za sprawą nowego systemu wewnątrzmacicznego, który poszerzył się w 2013 roku. Co ciekawe, takie metody antykoncepcji jak wkładki domaciczne są uznawane za naprawdę bezpieczne, a nawet zalecane młodym kobietom, które jeszcze nigdy nie rodziły. Ilość dostarczanych do naszego organizmu hormonów nie ingeruje aż tak w nasz organizm, jak w przypadku kuracji hormonalnej w tabletkach. Maksymalny czas stosowania takiej antykoncepcji to trzy lata. Uważać na nią powinny kobiet z  problemami takimi jak: stany zapalne czy nowotwory narządu rodnego.

 

Implanty podskórne dopiero zyskują na popularności  w naszym kraju. Ostatni rok okazał się być dopiero przełomowy w tej właśnie kwestii. Wielka Brytania już od dłuższego czasu korzysta z tych dobrodziejstw, a Brytyjki chętniej wybierają właśnie ten sposób, aniżeli jakiś inny.  Implant zakłada się w znieczuleniu miejscowym pod skórę, na wewnętrznej powierzchni ramienia ręki niedominującej. Po usunięciu implantu wszystko szybko wróci do normy. Metoda jest niezwykle mało inwazyjna, dlatego warto się nad nią zastanowić.

 

Jeśli więc szukacie nowych sposobów na antykoncepcję i chciałybyście wypróbować nowoczesnych, równie bezpiecznych, długoterminowych rozwiązań, które okazałyby się być naprawdę zbawienne dla Waszych organizmów, wejdźcie na stronę: mozeszzapomniec.pl , gdzie dowiecie się więcej na ten temat lub spytajcie swojego lekarza specjalisty. Wygląda na to, że przed nami kolejna, kobieca i antykoncepcyjna rewolucja!

 

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525