skora dziecka

Mleko modyfikowane dla niemowląt

by • 03/11/2015 • DzieckoComments (0)1300

 

Narodziny dziecka to jeden z najpiękniejszych momentów życia. Oczywistym jest więc, że każda mama chce dla swojej pociechy jak najlepiej, również w kwestiach żywieniowych. Czy karmić piersią? Jak długo to robić? Z tymi i innymi pytaniami borykamy się przez pierwsze miesiące życia malucha i często nie znajdujemy na nie odpowiedzi. My odpowiemy za Was! Jak długo karmić i czy warto przejść potem na mleko modyfikowane? A jeśli tak, to jakie wybrać dla swojego dziecka?

 

PIERWSZE MIESIĄCE

Z tym twierdzeniem zgodzi się większość lekarzy specjalistów: matki powinny karmić piersią tak długo, jak tylko mają pokarm. Jeśli Twoje dziecko chce ssać pierś, powinno to robić tak długo, aż poczujesz, że przyszedł moment na zmianę. Nie zawsze jednak możliwym jest długie karmienie, a powodów tego jest wiele. Niezależnie od argumentów, dla których musisz zaniechać naturalnego karmienia, powinnaś dowiedzieć się więcej o produktach na rynku, które są tworzone z myślą o Tobie.

 

W dzisiejszych czasach mamy naprawdę szeroki wybór produktów, a co najważniejsze mieszanki, które są modyfikowane i zastępują mleko Twojemu dziecku wcale nie ustępują pokarmom naturalnym – mleku z Twojej piersi. To oczywiste, że nic nie jest w stanie zastąpić naturalnego mleka, ale firmy produkujące artykuły dla niemowląt robią wszystko, aby jak najtrafniej oddać skład kobiecego mleka.

 

MLEKO MODYFIKOWANE

Pewnie nieraz zastanawiałyście się, czym tak naprawdę jest mleko modyfikowane. Nie ma powodów do obaw. Taki rodzaj mleka to po prostu mleko krowie (oczywiście z najlepszych i najbardziej kontrolowanych hodowli), a jego skład jest naprawdę zbliżony do mleka wytwarzanego w kobiecych piersiach.

 

Najważniejszym aspektem, który powinien być brany pod uwagę przy zakupie takich produktów jest oczywiście wiek dziecka. Musisz dopasować mleko pod potrzeby Twojego malucha. Musisz upewnić się również, że dziecko nie jest uczulone na ten rodzaju pokarmu. Pomoże Ci w tym lekarz specjalista.

 

JAKIE MLEKO WYBRAĆ?

Jednym z najczęściej wybieranych przez mamy produktów jest mleko modyfikowane NAN Pro 2 marki Nestle. Zawiera ono w sobie unikalną kompozycję składników mleka, zawiera kultury bakterii, a co ciekawe, wspiera również rozwój naszego maluszka. Immunoskładniki, składniki mineralne i witaminy tj. cynk, żelazo czy witaminy A i C pomogą rozwinąć wzrok Twojego dziecka, a dodatkowo będą sprzyjać funkcjonowaniu jego układu odpornościowego.

 

Ten typ mleka modyfikowanego Nan Pro 2 najbardziej służy mamom posiadającym pociechy powyżej 6 miesięcy. Gdy poczujesz, że okres karmienia piersią jest już za Tobą i powoli odstawiasz malca od piersi, możesz bez obaw spróbować zastąpić własne mleko właśnie tym marki Nestle. Dostarczy ono wszystkich cennych i wartościowych składników, których Twój bobas potrzebuje.

 

Mleko Nan Pro 2 podajesz w okresie rozszerzania diety niemowląt i stanowi ono naturalną kontynuację karmienia piersią lub mlekiem początkowym Nan Pro 1. Jeśli nie chciałabyś karmić dziecka tylko mlekiem modyfikowanym, może posłużyć Ci ono do przygotowywania kleików albo kaszek.

 

Nie bój się odstawiać dziecka od swojej piersi. Produkty te w pełni zastąpią pełnowartościowe mleko i nie wpłyną negatywnie na rozwój malucha.

 

nestle_nan_pro_2_mleko_nastepne_w_proszku_z_b.lact_284

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525