Dowiedz się jakie hobby wybrać by stać się szczęśliwą i spełnioną kobietą.

Musisz to wiedzieć przed rozmową kwalifikacyjną

by • 14/05/2014 • PracaComments (0)3277

 

Wymarzona praca w ulubionej firmie. Przed tobą rozmowa kwalifikacyjna. Stresujesz się i nie wiesz, jak się uspokoić. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestaw cennych rad, który przyda się na każdą rozmowę o pracę. Warto je znać, ponieważ w duecie z szerokim uśmiechem i pozytywnym nastawieniem, zagwarantują Wam wyśnioną posadę. Oto i one!

 

Pamiętaj, że do rozmowy kwalifikacyjnej musisz przygotować się bardzo dokładnie. Nie może zabraknąć ci niewielkiej pewności siebie. Nawiązuj kontakt wzrokowy, który udowodni pracodawcy, że wiesz, czego chcesz i niczego się nie boisz. Choć nikt nie jest w stanie przewidzieć, jakie pytania zada Ci twój przyszły pracodawca, można spróbować zostać prorokiem. Istnieje pewien stały zestaw pytań, które bez względu na branżę, w jakiej ubiegasz się o pracę, mogą się powtórzyć:

 

Przed rozmową kwalifikacyjną zastanów się, w jaki sposób opisałabyś siebie. Musisz być w stanie wymienić swoje zalety, jak i wady. Nie bój się przyznać do negatywnych stron charakteru. Balansuj je tymi pozytywnymi. Pracodawca musi wiedzieć, że zdajesz sobie sprawę z pewnych wad, że je widzisz i że starasz się ich nie popełniać. To działa na Twoją korzyść! Pamiętaj, aby nie opowiadać zbędnych szczegółów ze swojego życia. Przedstawiciela firmy interesuje bardziej Twoje doświadczenie zawodowe i historie, które mogą przedstawić Ciebie jako idealnego kandydata na to stanowisko.

 

Przygotuj się również na pytanie: „Dlaczego powinniśmy się zatrudnić?”. Zastanów się nad swoimi mocnymi punktami, które mogą być atrakcyjne dla potencjalnego pracodawcy. Opowiadaj o nich z uśmiechem, bądź pewna swego. Pokaż, że umiesz być także samokrytyczna. Nie zdziw się, kiedy zostaniesz zapytana o to, gdzie widzisz się za iks lat. Jeśli zależy Ci na pracy na tym stanowisku, powinnaś powiedzieć, że chciałabyś rozwijać się właśnie w tym kierunku w tej firmie. Pod żadnym pozorem nie mów, że nie masz planów i nie wiesz, gdzie cię życie poniesie. To nie wpłynie dobrze na ogólną ocenę rozmowy.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3