instazima

8 rzeczy, które musisz zrobić w grudniu!

by • 16/12/2017 • Styl życiaComments (0)2537

 

Grudzień to jeden z tych miesięcy, w którym mamy do czynienia z mnóstwem świątecznych i zabawnych zajęć, które mogą być wykonywane tylko w tym czasie. Same przyznajcie, że grudzień, mimo swoich wad, jest jednym z bardziej magicznych okresów w całym roku. Każdy wydaje się być w dobrym nastroju, wreszcie jest czas na nadrobienie spotkań towarzyskich z przyjaciółmi, można wybrać się na duże świąteczne zakupy czy oddać się bez reszty kulinarnym przyjemnościom. Grudzień oznacza również koniec roku, a co się z tym wiąże… można snuć plany dotyczące Nowego Roku. Co musicie jeszcze jak najszybciej zrobić w grudniu, żeby w pełni go wykorzystać? Oto nasze top 8 grudniowych atrakcji, w których trzeba uczestniczyć!

 

DOMEK Z PIERNIKA / PIERNICZKI

Grudzień to świetny miesiąc na wszelkie kulinarne eksperymenty, specjalne dania dla rodziny i przyjaciół. Jedną z większych atrakcji, w których mogą uczestniczyć niemal wszyscy wasi najbliżsi (również ci najmłodsi) to pieczenie pierniczków. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach w cukiernictwie, bez obaw – w sklepach istnieje wiele gotowych mieszanek, których wykonanie jest naprawdę banalnie proste. Do tego świąteczne foremki, ozdoby, lukry, pisaki i fantazja!

Ambitniejsi powinni skupić swoje siły na zrobieniu prawdziwej chatki z piernika. Co ciekawe, jeśli nawet ci bardziej ambitni nie czują się na siłach w pieczeniu podstaw, dachu waszego domku, może Was uszczęśliwić wiadomość, że w większości supermarketów znajdziecie gotowe fundamenty. Wystarczy pobawić się w ozdabianie i „składanie” domku – to również świetna zabawa! Taka chatka będzie cieszyć oko wszystkich domowników i gości w trakcie Świąt Bożego Narodzenia. A jak będzie smakować…

 

CEL: LODOWISKO

Niestety, nie w każdej miejscowości znajdziecie taką atrakcję turystyczną, ale z pewnością jeśli zrobicie dobry research, okaże się że otwarte lodowisko jest naprawdę blisko Was. Taki wypad na lodowy stadion to świetna okazja do towarzyskich spotkań. Nie przejmuj się tym, jak sobie radzisz, ważne, że będzie się z tym wiązać kupa śmiechu i dobrej zabawy.

Jeśli marzysz o szczególnej zimowej atmosferze na lodzie, może warto przyjechać do Krakowa: tutaj jedno z lodowisk jest umieszczone w samym centrum miasta, obok Galerii Krakowskiej lub na Błoniach Krakowskich. Warszawa ma w swojej ofercie nietypowe lodowisko na… Stadionie Narodowym. Jeśli chcesz poczuć się jak łyżwiarka w Central Parku w Nowym Jorku któraś z tych propozycji na pewno w małym stopniu spełni Twoje marzenia.

 

DOBRA KSIĄŻKA / ZALEGŁOŚCI FILMOWE

Kochamy święta również za fakt długiej zimowej przerwy. Studenci w tym roku mają nawet 2,5 tygodnia wolnego. Może pora postanowić sobie coś, żeby nie zmarnować tego czasu? Co powiesz na dobrą książkę albo nadrabianie zaległości filmowych? Zrób coś, na co w codziennym życiu, pełnym rutyny nie miałaś już czasu. Inspiracje są obok Ciebie, wystarczy je tylko wcielić w życie. A może wreszcie odważysz się założyć bloga? Nauczysz się jeździć na nartach? Działaj! Trzymamy kciuki! Uda Ci się!

 

AKCJA SPRZĄTANIE

Możecie się śmiać, ale grudzień to również okazja na gruntowne porządki. Motywacja i rozkazy rodziny mogą przyczynić się do samych zalet tej sytuacji. Może się bowiem okazać, że odnajdziesz dawno niewidziane, ulubione spodnie albo stary pamiętnik z czasów liceum. Jeśli na co dzień jesteś bałaganiarą, znajdź trochę czasu i zabierz się za świąteczne porządki. Rodzinka będzie zachwycona, a Ty po męczącym wysiłku poczujesz się spełniona i usatysfakcjonowana. Ps. Masz również rok z głowy na kolejne porządki. Pomyśl o tym!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525