zespol

Muzyczna klapa na weselu – czyli jakich błędów zespołom weselnym się nie wybacza?

by • 04/04/2016 • ŚlubComments (0)1231

 

Mylić się – rzecz ludzka, jednak chyba żadna Młoda Para nie chce, by to właśnie w trakcie jej najważniejszego przyjęcia w życiu jakaś orkiestra weselna dbała o oprawę muzyczną metodą prób i błędów. Tak jak w temacie – pewnych wpadek się nie wybacza, bo przecież wymarzony ślub ma się tylko raz w życiu i chcemy by był idealny w każdym calu…

 

Kapele na wesele, które mają już za sobą parę dobrych lat na scenie wiedzą jak się zachować nawet w najtrudniejszych, najmniej spodziewanych weselnych sytuacjach – a tych dobrze wiemy jest bez liku. Dlatego lepiej jest przy wyborze brać pod uwagę jedynie zespoły weselne śląsk z doświadczeniem. Aby pomóc Wam w doborze najlepszego zespołu muzycznego, który w iście profesjonalny sposób zadba o to, byście akurat o aspekt muzyczny na Waszym przyjęciu weselnym nie musieli się martwić – przygotowaliśmy zestawienie kilku niewybaczalnych błędów. Wstępem do każdego z nich jest pytanie, które należy zadać zespołowi jeszcze przed zawarciem umowy.

 

1. W jakim repertuarze weselnym się specjalizujecie?

To pytanie numer jeden, dzięki któremu możemy także uniknąć klapy numer jeden, jaką jest repertuar weselny niezgodny z gustem Pary Młodej i gości weselnych. Bez względu na to jak bardzo jesteście zabiegani przygotowaniami – nie zostawiajcie doboru weselnej playlisty weselnej w całkowitej gestii zespołu. Może się przecież zdarzyć, że choć wykazują wysoki poziom grania to jednak ich muzyczne upodobania są dalekie od waszych.

 

2. Na jakie zabawy weselne możemy liczyć?

A właściwie czy w ogóle na jakieś liczyć możemy, bowiem nierzadko zdarza się tak, że prowadzenie zabaw weselnych uznajemy za pewnik – a warto wiedzieć, że nie każda kapela weselna ma je w swojej ofercie. Lepiej zatem zapytać od razu o takowe, jeśli zależy wam na tym by stały się częścią waszego wesela. Potem – lepiej uściślić o jakich zabawa mowa. Zespół weselny może mieć nieco inne poczucie humoru niż wasze – niesmaczne zabawy to najczęstszy tego przykład. Nie zapomnijcie zatem dokładnie omówić tego wątku i przebiegu planowanych zabaw.

 

3. W jakich strojach członkowie zespołu wychodzą na scenę?

Niby trywialna sprawa, a jednak – zbyt często się słyszy o niechlujnym wyglądzie kapeli czy zbyt wyzywającej sukience wokalistki, która zapomniała o tym, że to nie ona ma być gwiazdą wieczoru. Zatem nie można widzieć czegoś złego w pytaniu o to, jakiego wyglądu scenicznego od kapeli można się spodziewać.

 

4. Czy wiecie o czym śpiewacie?

Brzmi nieco bezczelnie, ale jednak ma to znaczenie. Prosty przykład: coraz więcej kapel wykonuje także utwory obcojęzyczne i wokalista – nawet jeśli fantastycznie nauczył się śpiewać w obcym języku to jednak bardzo łatwo można wyłapać jego braki, jeśli chodzi o zrozumienie śpiewanych słów. To powód do kpin ze strony gości – a przecież nie tego oczekujemy od profesjonalistów. Dobrze jest poprosić o rekomendacje albo nagrania video z utworami w języku angielskim, wtedy można uchwycić odpowiedź na to pytanie.

 

5. Czy faktycznie potraficie grać?

Pytanie bezczelne nr 2 – ale cóż – jeśli nie słyszeliśmy wcześniej tego, co dany zespół weselny potrafi skąd mamy to wiedzieć? Poziom umiejętności śpiewu oraz gry na instrumentach danej orkiestry zdecydowanie lepiej poznać przed przyjęciem weselnym, a nie w jego trakcie. Pliki audio to must-have na stronie profesjonalnej kapeli weselnej i tym samym – najlepsza odpowiedź dla pary młodej na to, by rozwiać wątpliwość co do ewentualnych muzycznych braków zespołu.

 

6. Czy potraficie zagrać (tutaj wstaw nazwę waszej ulubionej piosenki)?

Żaden zespół nie zna wszystkich piosenek świata. Jeśli macie swoją ukochaną piosenkę i zależy wam na tym, by uświetniła całą uroczystość – zapytajcie o to od razu. Rozwiązania są dwa: albo zespół weselny od razu wyjaśni, że nie jest w stanie tego zagrać i wy wtedy możecie podjąć świadomą decyzję co do tego, czy mimo wszystko to ich chcecie wybrać, albo też specjalnie dla was dołączą ją do swojego repertuaru. Tak czy inaczej – to kolejna kwestia, którą lepiej od razu wyjaśnić.

 

Muzyka na weselu to obok jedzenia najważniejszy aspekt. Lepiej zatem obok standardowych pytań kierowanych do zespołu muzycznego (cena, sprzęt, pierwsza piosenka) dopisać kilka tych, które choć nie aż tak oczywiste to jednak – bardzo znaczące. Skoro trafiłeś na ten artykuł – masz szczęście, bo podpytując zespół weselny o powyższe sprawy wcześniej, oszczędzasz sobie przykrych niespodzianek w trakcie tego wyjątkowego, wymarzonego przyjęcia. Możesz też jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie – od razu stawiając na zespół muzyczny, który poprzez swoje doświadczenie i profesjonalizm nie dopuści tego, by na Twoim przyjęciu weselnym goście zatykali uszy – kapela weselna Karaluchy, do której kontakt znajdziesz poniżej wręcz przeciwnie sprawi, że nogi będą rwać się same do tańca!

 

Artykuł powstał przy współpracy z zespołem: http://www.zespol-karaluchy.pl

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525