music-470x490

Muzyka na jesienne wieczory

by • 18/09/2019 • Muzyka, Rozrywka, Styl życiaComments (0)5846

 

Jak widać za oknem, jesień zagościła w naszym kraju na dobre. Pomimo przebłysków słońca, dni i wieczory robią się chłodniejsze. Liście spadają z drzew, a wraz z ich brakiem, cały krajobraz staje się ponury. Postarajmy się jednak znaleźć coś pozytywnego w jesieni. Mogą to być melancholijne wieczory, przy kubku gorącej czekolady z klimatyczną muzyką w tle. Brzmi ciekawie? Poszukajmy zatem, albumów, które wprowadzą nas w odpowiedni nastrój i potowarzyszą podczas wspomnianych jesiennych wieczorów..

 

Ania Dąbrowska „Samotność po zmierzchu”

Pierwszy i chyba najlepszy album Ani Dąbrowskiej. Mój zdecydowany faworyt, jeśli chodzi o jesienne dźwięki. Na płycie znajdziemy niezwykle dojrzałe, głównie nostalgiczne utwory z tekstami zapadającymi w pamięć. Do tego stopnia, że wokalistka wyrobiła sobie swój własny, łatwo rozpoznawalny styl. Niegdyś dzieliła się nim z Moniką Brodką (artystki współpracowały ze sobą podczas nagrywania dwóch pierwszych płyt Brodki). W tym roku mija 10 rocznica premiery płyty.

 

i-ania-dabrowska-samotnosc-po-zmierzchu-winyl

 

 

Dawid Podsiadło „Comfort and Happiness”

Dla kontrastu, coś nowego. Zwycięzca drugiej edycji „X-Factora” nagrywał swój debiutancki album, we współpracy z Bogdanem Kondrackim – producentem „Samotności po zmierzchu” Ani Dąbrowskiej. Klimatyczne podkłady i genialny wokal Dawida wypełnią idealnie każdy jesienny wieczór. Artysta zdecydował się śpiewać głównie po angielsku, dlatego na płycie znajdziemy jedynie dwie piosenki w języku polskim – „Trójkąty i Kwadraty” oraz „Nieznajomy” – mój faworyt. Jeśli chcecie usłyszeć Dawida na żywo, niedawno pisaliśmy o jego jesiennej trasie koncertowej.

 

dawid-podsiadlo-comfort-and-happiness-cover-okladka

 

 

Damien Rice „9” , „O”

Nie bez powodu, nastepny w kolejce jest Damien Rice. Jeśli podobają się Wam kompozycje Podsiadło, pokochacie również piosenki Rice’a. Bo to bez wątpienia na nim wzorował się laureat „X Factora”.  Sięgnijcie po oba albumy wokalisty „9” i „O”. Utwory „The Blower’s Daughter”, „9 Crimes” i „Rootless Tree” są wręcz genialne. Bezsprzecznie zakochacie się w wokalu Damiena!

 

Damien_Rice_O_album_cover

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3