pariscover

Na zakupy do Londynu i Paryża? Czemu nie!

by • 20/11/2013 • PodróżeComments (0)2499

 

Zimowe wyprzedaże w Paryżu, Londynie czy Mediolanie? Jeśli masz ochotę skorzystać z tej przyjemności, zaplanuj wyjazd na zakupy już teraz!

Większość z nas marzy o tym, aby wybrać sie na wyprzedaże do jednej z europejskich stolic mody. Paryż, Mediolan, Londyn kuszą nas dzięki tanim linią lotniczym. Niejednokrotnie możemy dostać się tam taniej, niż z Warszawy do Wrocławia. Kupowanie na Avenue Montaigne czy Bond Street, nie jest już tylko domeną sławnych i bogatych, teraz większość z nas może sobie na to pozwolić, tylko trzeba to rozsądnie zaplanować.

Wyprzedaże za granicą cieszą się wiekszą ilośćią asortymentu, zróżnicowanymi ofertami oraz dostosowaniem do zamożności każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że coraz więcej naszych rodaków korzysta z tych przywilejów i wybiera sie na zagraniczny shopping. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach, aby nie przekroczyć przeznaczonego budżetu i cieszyć się zakupowym szaleństwem.

 

1) KUP BILET Z WYPRZEDZENIEM!

Dokonując wyboru terminu, w którym chcemy skorzystać z wyprzedaży, warto pamiętać, że w każdym z krajów zaczynają sie one w innym czasie. Pierwszym krokiem, będzie sprawdzenie, kiedy zaczynają się w mieście, które wybraliśmy jako swój punkt docelowy. Może wydawać się dziwne, że już w listopadzie powinniśmy kupić bliet, prawdę mówiąc jest to juz ostatni dzwonek, żeby upolować miejsce w granicach 100-150 zł. Warto jezscze zwrócić uwagę na jakie lotnisko leci wybrana linia lotnicza, czasami te bardzo daleko oddalone od centrum (jak np. Paryż Beauvais) są bardzo drogie jeśli chodzi o dojazd do centrum, około 15 euro w jedną stronę za podróż .

 

2) WSZYSTKO SOLIDNIE ZAPLANUJ I POSPRAWDZAJ.

Wybierając się pierwszy raz do miasta, w którym ma nami zawładnąć zakupowe szaleństwo, warto sprawdzić Święta Narodowe oraz godziny otwarcia w pozostałe dni. Może sie okazać, że trafimy na jakieś ważne wydarzenie i wszystkie sklepy oraz centra handlowe będą pozamykane. Nie zapomnijmy sprawdzić miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez turystów, znajdziemy tam większą pule dostępnych rozmiarów i fasonów ubrań. Warto też zwrócić uwagę na outlety, które często znajduję się na przedmieściach wielkich miast.

 

3) NOCLEG I POWRÓT.

Jeżeli planujemy zakupy dłuższe niż jeden dzień, musimy wybrać możliwie najtańszy nocleg. Wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem byłby nocleg u znajomych w zamian za jakąś drobną przysługę czy prezent. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, można skorzystać z szerokiej oferty hosteli, couchsurfingu czy portalu Airbnb o którym już kiedy pisalśmy. Wracając do kraju, trzeba wziąć pod uwagę to, że zwykly bagaż podręczny nie wystarczy i rozważyć opcję dokupienia pozycji rejestrowanej. Jeżeli nie mamy za dużo pieniędzy, możemy złożyć się na pół z osobą z którą podróżujemy. Pozwoli to nam troche zaoszczędzić, a miejsca na nowe zdobycze na pewno wystarczy.

 

Jeśli masz ochotę na spędzenie niesamowitych chwil na Oxford Street w Londynie czy Rue de Rivoli w Paryżu, nie zastanawiaj się ani sekundy. To co oferują zagraniczne sklepy jest znacznie ciekawsze i tańsze od naszych rodzimnych placówek. 

 

KJ

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2