nacad

NAC doskonale wpływa na pracę wątroby

by • 06/12/2018 • ZdrowieComments (0)592

 

Gdzieś obił Ci się o uszy skrót NAC? Kojarzysz, że odnosi się on do suplementacji, ale  nie wiesz  nic więcej na ten temat? Jeśli chcesz go zgłębić, przeczytaj niniejszy artykuł, który traktuje o NAC, m.in. w kontekście wpływu tego związku na funkcjonowanie wątroby.

 

Acetylocysteina jako ochrona wątroby

NAC, czyli acetylocysteina jest związkiem o charakterze organicznym, o bardzo wszechstronnym i szerokim działaniu dla ludzkiego organizmu. Co ważne, działaniu niezwykle korzystnym, szczególnie jeśli chodzi o wątrobę. Ten ogromnie ważny dla każdego organ odpowiada bowiem za neutralizowanie toksyn przyswajanych zarówno wraz z pożywieniem, jak i z zewnątrz, np. z zanieczyszczonego powietrza. Poza tym wątroba pełni funkcję immunologiczną, w dużym stopniu odpowiadając za odporność organizmu. Do jej zadań należy także rozkładanie protein i cukrów, gromadzenie witamin czy produkcja białka.

Niestety, czynniki środowiskowe i współczesny styl życia sprawiają, że wątroba przeciętnego człowieka jest mocno obciążana praktycznie każdego dnia. Toksyny wdychane wraz z zanieczyszczonym powietrzem, tłuste i słodkie jedzenie, brak aktywności fizycznej, sięganie po alkohol, papierosy, a także leki przeciwbólowe – to wszystko bardzo negatywnie wpływa na funkcjonowanie wątroby i może prowadzić do problemów z nią. Dlatego warto ją chronić i zapobiegać rozwojowi niekorzystnych stanów wątroby, w czym znakomicie sprawdza się NAC – acetylocysteina.

 

ad_nac

 

Potwierdzone działanie NAC

Istnieją rzetelne badania naukowe, które potwierdzają, że acetylocysteina stanowi wsparcie w przeciwdziałaniu chorobom wątroby spowodowanym nadmiernym lub zbyt długim przyjmowaniem paracetamolu. Choć lek ten z powodzeniem stosuje się w kuracjach przeciwbólowych, dla wątroby jest bardzo toksyczny. Z tego względu w przypadku długotrwałych terapii lub przy wysokich dawkach leków przeciwbólowych zaleca się suplementację acetylocysteiny.

Ważne jest, żeby odżywki rozpocząć równocześnie z przyjmowaniem paracetamolu. Jeżeli więc często sięgasz po leki przeciwbólowe (lub jakiekolwiek inne, w których znajduje się paracetamol) albo zażywasz ich wysoką dawkę za jednym razem, miej zawsze pod ręką suplement zawierający acetylocysteinę, jak np. SFD Nutrition NAC.

Zapewne nie cierpisz na niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby ani niealkoholowe stłuszczenowe zapalenie wątroby, ale jeśli ciągle się zastanawiasz, czy acetylocysteina rzeczywiście działa skutecznie, niech potwierdzi to fakt, że stosuje się ją w leczeniu tych chorób. Warto mieć też świadomość, że powoduje je tłusta, zawierające duże ilości cukrów prostych i generalnie niezdrowa dieta. Jeżeli więc nie przykładasz się zbytnio do tego, co spożywasz na co dzień, rozważ suplementację acetylocysteiny. Również w przypadku zatrucia alkoholowego warto ochronić wątrobę poprzez ten składnik, dostarczając go np. pod postacią suplementu diety SFD Nutrition NAC.

Polecamy również kompendium wiedzy nt. Białka

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3 4 5