zegareksportcover

Najdziwniejsze fobie Świata!

by • 20/08/2014 • ZdrowieComments (0)3297

 

Większość ludzi na całym świecie boryka się z problemami, które na ogół wydają się innym co najmniej dziwne i niezrozumiałe. Pająki, zarazki czy wysokości to tylko niektóre z ogromnej ich ilości. Strach jest oczywiście zdrową reakcją każdego człowieka, który potencjalnie chroni jednostki przed niebezpiecznymi sytuacjami. Fobia to coś poważniejszego. To poniekąd irracjonalny strach, nieco ekstremalny, który powoduje u ludzi niewyobrażalną panikę czy ogromny lęk. Poznajcie 20 najdziwniejszych fobii świata! Czy Wy też macie z nimi coś wspólnego?

 

ABLUTOFOBIA – strach przed myciem lub kąpielą. Jedna z dziwniejszych fobii, o której mało kto z nas słyszał. Jak się okazuje, ludzie, którzy posiadają taką przypadłość nie mogą pozbyć się ze swojego umysłu traumatycznych zdarzeń z przeszłości, z których właśnie wziął się strach do wody, mycia.

 

ACHLUOFOBIA – strach przed ciemnością i mrokiem. Ludzie cierpiący na taką fobię radzą sobie z nią w ten sposób, że… śpią przy zapalonym świetle.

 

AGORAFOBIA – lęk przed otwartymi przestrzeniami, tłumem. Agorafobicy mają problem z wyjściem do sklepu, udaniem się do miejsc publicznym czy samotnym podróżowaniem.

 

ANABLEFOBIA – strach przed patrzeniem w górę. Tacy ludzie mają zaburzone poczucie percepcji i boją się spojrzeć w górę w obawie dyskomfortu psychicznego. Nie ma mowy o lataniu samolotem!

 

BAROFOBIA – strach przed grawitacją. Większość ludzi cierpiących na taką fobię boi się ziemskiej grawitacji z powodu jakiegoś wypadku z przeszłości.

 

CHIONOFOBIA – strach przed śniegiem. Chionofobicy muszą chyba zamieszkać w naprawdę gorącym klimacie, ponieważ ich lęki przerosłyby ich w naturalnym klimacie, w którym mamy do czynienia z 4 porami roku.

 

DISABILIOFOBIA – strach przed rozebraniem się, byciem nago. Osoby mające problem z własną nagością nie potrafią korzystać z miejsc tj. plaża, basen czy sauna. Boją się pokazywać swojego ciała.

 

DONOKOLUFOBIA – strach przed nawiązywaniem kontaktu wzrokowego z innymi ludźmi. Osoby takie są zwykle zamknięte w sobie, nieśmiałe. Mają problemy z nawiązywaniem relacji z innymi ludźmi.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3