fc11df53f268ca0cef894f3ba5079bf5

Najmodniejsze style wnętrzarskie sezonu 2020

by • 15/12/2020 • DomComments (0)66

Parafrazując klasyka, można by rzec, że rok 2020 to dziwny rok. Pandemia koronawirusa zdestabilizowała sytuację gospodarczą na całym świecie i sprawiła, że wiele osób musiało diametralnie zmienić swój dotychczasowy sposób życia. Obecnie sytuacja powoli wraca do równowagi, a wraz z nią powracają ciekawe i mocno zróżnicowane trendy wnętrzarskie. Jak zatem urządzić swoje przestrzenie do życia wygodnie i modnie? O tym napiszemy poniżej.

 

Najważniejsze cechy współczesnych produktów do wnętrz

Nie da się ukryć, że współcześni konsumenci są niezmiernie wymagający. Mają świadomość swoich potrzeb, a przy tym zwracają baczną uwagę na oferowane im towary. Dotyczy to także artykułów do wnętrz. Z tego też powodu produkty do modnych przestrzeni powinny łączyć walory estetyczne z wysoką funkcjonalnością.

Ostatni rok przyniósł spore zainteresowanie kwestią ekologii. Również w branży meblarskiej promuje się rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu, wytwarzane w zakładach, dążących do gospodarki o obiegu zamkniętym, czyli ograniczających zużycie surowców i energii elektrycznej, stosujących recykling oraz zaangażowanych w realizację rozmaitych celów społecznych.

 

Najciekawsze tendencje wnętrzarskie – na co zwrócić uwagę?

Nowoczesne wnętrza mają zatem być piękne, praktyczne i przyjazne naturze. Co ciekawe równocześnie wypracowuje się różne metody osiągnięcia takiego stanu. Każda z nich odpowiada na inne potrzeby klientów i wpisuje się w inne tendencje estetyczne. Tak powstają aktualne trendy wnętrzarskie.

 

Styl skandynawski – niezniszczalny i ponadczasowy

Zanim opowiemy o nowościach, warto zwrócić uwagę na tendencję, która towarzyszy nam od już kilku sezonów. Mowa oczywiście o stylu skandynawskim. Niezmiennie stawia się w tym rozwiązaniu na maksymalne uproszczenie form mebli, pozbawionych niepotrzebnych warstw dekoracji.

Wyposażenie oddziałuje prostymi bryłami geometrycznymi i intensywnymi kolorami. Często łączy się w takich przestrzeniach naturalne materiały, jak drewno i tekstylia.

 

Styl globalnego nomady

Styl skandynawski ma wielu zwolenników, choć spore grono osób zarzuca przestrzeniom w tej tendencji, że są mało przytulne i zimne. Odpowiedzią na to stał się zatem nurt globalnego nomady. Jest to swego rodzaju rozwinięcie idei stosowanych w stylach północy, z dodaniem jednak odrobiny eklektyzmu.

W mieszkaniu globalnego nomady trzon wyposażenia stanowią bowiem geometryczne, proste meble, które znamy już z wnętrz skandynawskich. Oprócz nich pojawia się jednak wiele tekstyliów, nawiązujących do motywów etno z różnych zakątków świata. W takich przestrzeniach nie ma jednorodności. Dywan z peruwiańskim wzorem może współgrać z lampą, wyposażoną w abażur w polskie hafty ludowe.

Podstawową zasadą tego rozwiązania jest bowiem tworzenie indywidualnych, mocno spersonalizowanych wnętrz, którym już raczej nie da się zarzucić bezduszności i chłodu.

 

Eko-wnętrza, czyli ludzie z miast bliżej natury

Ciekawym rozwiązaniem jest coraz mocniejsze wykorzystanie elementów naturalnych w kształtowaniu mieszkań. Eko-nurty dominują w obecnym sezonie, pokazując, jak wiele można uzyskać w aranżacji wnętrz dzięki surowym kawałkom drewna przekształconym w stoliki lub półki, roślinom doniczkowym, pnączom i mchom, porastającym ściany pionowych ogrodów wewnętrznych. Do tego dochodzą propozycje oświetleniowe, a wśród nich mnóstwo drewnianych konstrukcji, które wpisać można nie tylko w typowe eko wnętrza. Ciekawe, oryginalne i funkcjonalne lampy bazujące głównie na drewnie bądź łączące w sobie elementy naturalne i z innych materiałów, można znaleźć w sklepie Azzardo.

Eko-nurty dosłownie wprowadzają przyrodę do wielkomiejskiej dżungli, starając się ponownie zbliżyć człowieka do natury.

 

Zmiany i oczekiwania – nowoczesność kontra natura

Mimo wszystkich zmian i powrotów do naturalnych rozwiązań wciąż najważniejszym trendem pozostaje utrzymanie wysokiej funkcjonalności wszystkich typów wyposażenia, bez względu na ich styl.

Poszukuje się rozwiązań praktycznych i przy tym przyjaznych dla oka, które wpiszą się w nowoczesny, szybki styl życia lub staną się od niego dobrą odskocznią. Co przyniosą kolejne miesiące, czas pokaże. Choć na razie zapowiada się, że nurty naturalne raczej zostaną z nami na dłużej.

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2