paris cafe

Najpiękniejsze kawiarnie w Europie – TOP8

by • 17/03/2020 • PodróżeComments (0)1526

 

Ostatnimi czasy podróże, zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc stało się wielką pasją młodych ludzi. Jeśli jesteście pasjonatkami wielkich metropolii, z pewnością na każdym zagranicznym wyjeździe planujecie sobie tzw. turystyczne smaczki, wśród których na pewno znajdują się ciekawe i nietypowe miejsca. My proponujemy Wam dziś zapoznanie się z listą najpiękniejszych i najciekawszych kawiarni w Europie, które powinniście umieścić na jednym z miejsc Waszej podróżniczej listy! Uwaga, istnieje ryzyko ogromnej fascynacji tymi cudeńkami!

 

NEW YORK CAFE, BUDAPESZT, WĘGRY

Jeśli Waszym marzeniem od zawsze było zwiedzenie Nowego Jorku, ale po prostu z różnych względów jest to na razie niemożliwa, to proponujemy Wam tę oto namiastkę wielkiej amerykańskiej metropolii. Wygląd i projekt knajpy nie przypomina może Waszych nowojorskich wyobrażeń, jakie macie w swojej głowie, ale w końcu to Nowy Jork. Wnętrze kawiarni jest wypełnione kolumnami, rzeźbami, lustrami, luksusowymi żyrandolami i oryginalnymi freskami. Budapesztańska kawiarnia to świetna wariacja na temat nowojorskiego klimatu. W menu znajdziecie tradycyjne potrawy węgierskiej kuchni, ale i dania z włoskiej czy hiszpańskiej kuchni. Pyszna kawa, dużo turystów i węgierska bohema artystyczna. Czego chcieć więcej?

Adres: Budapest, Erzsébet krt. 9-11

 

1 budapest

 

CAFE CHRIS, AMSTERDAM, HOLANDIA

Jeśli w waszych podróżniczych planach zwykle uwzględniacie miejsca, które mają za sobą wiele lat tradycji I jakąś ciekawą historię, to Café Cris musi znaleźć się na Waszej liście punktów turystycznych Amsterdamu! Ciemny wystrój, wysokie, barowe krzesła przypominające klimat dawnych czasów, ogromny stół bilardowy – możecie poczuć się tu jak w jakimś starym amerykańskim filmie. Knajpka znajduje się w artystycznej dzielnicy i jest jedną z ulubionych kawiarni wszystkich Amsterdamczyków. Miejsce towarzyskich spotkań jest pewnego rodzaju chlubą i dumą dla dzielnicy Jordaan. Musicie je odwiedzić!

Adres: Bloemstraat 42, Amsterdam

 

2 amsterdam

 

CAFFE FLORIAN, WENECJA, WŁOCHY

Goethe, Casanova, lord Byron czy Charles Dickens – oni również niegdyś odwiedzali mury tej właśnie kawiarni. Poza aromatem kawy i dobrej kuchni czuć tutaj w powietrzu historię, sztukę i literaturę. Jeśli na co dzień interesujecie się malarstwem, rzeźbiarstwem albo sztuką włoską, to macie niebywałą okazję na wzięcie udział w jednym z wernisażów albo wystaw, które są tutaj bardzo często organizowane. Kawiarnia znajduje się w samym centrum Wenecji, tuż przy placu św. Marka. Powstała na początku XVIII wieku i do dziś cieszy i obsługuje gości z całego świata. Idealne miejsce na romantyczną kolację albo kawę z przyjaciółmi.

Adres: Piazza San Marco, Venezia

 

3 venice

nastepna

fot. cover pixshark.com

Pin It

Related Posts

Comments are closed.