paris cafe

Najpiękniejsze kawiarnie w Europie – TOP8

by • 18/03/2018 • PodróżeComments (0)3362

 

CAFE CENTRAL, WIEDEŃ, AUSTRIA

To legendarne miejsce w Wiedniu zostało otwarte pod koniec XIX wieku. To w Cafe Central spotykali się ważni ludzie ze świata sztuki, literatury czy polityki. Bohema artystyczna Europy upodobała sobie właśnie tę kawiarnię jako miejsce swoich spotkań, wymiany myśli czy dyskusji. Będąc tu, masz okazję poczuć prawdziwie wiedeński klimat. Zamów do tego jedno z popisowych dań kuchni austriackiej z pyszną kawą, a odpoczynek podczas zwiedzania będzie jeszcze przyjemniejszy.

Adres: Herrengasse 14, Wiedeń

 

4 wiedeń

 

CAFE DES DEUX MOULINS, PARYŻ, FRANCJA

Kawiarnia “Dwa Młyny” znajdująca się w dzielnicy Montmartre w Paryżu to miejsce, które stało się miejscem kręcenia kultowego filmu „Amelia”. Od tego czasu knajpka stała się bardzo sławna i popularna. Fani „Amelii” przychodzą tutaj na pyszną kawę i znakomity francuski deser crème brûlée. I choć wnętrze nie ma za dużo wspólnego z luksusem, to specyficzny klimat i atmosfera robią swoje. Na ścianach znajdziemy więc obrazy filmowe, pocztówki ze scenami z filmu. Ta kawiarnia to punkt paryskiego programu, bez którego wycieczka do stolicy Francji nie miałaby sensu. Jej nazwa pochodzi oczywiście od dwóch charakterystycznych młynów znajdujących się w okolicy kawiarni. Przyjeżdżając tu na zwiedzanie placu Pigalle, obejrzenia budynku Moulin Rouge, warto wstąpić tu na szybki odpoczynek przed następnym zwiedzaniem.

Adres: Rue Lepic 15, Paryż

 

5 paris

 

CAFE DE L’OPERA, BARCELONA, HISZPANIA

Słynny deptak La Ramble to jedno z najbardziej tłocznych i ruchliwych miejsc w Barcelonie. Kawiarnia działa od 1929 roku i jest prawdziwą gratką dla fanów opery. Wnętrzne jest dość modernistyczne, ale pamiątki z dawnych czasów i stare plakaty operowe spełnią podróżnicze oczekiwania nawet najbardziej wybrednych gości. Niestety, jeśli zamierzacie zjeść tu coś dobrego z kuchni hiszpańskiej, musicie liczyć się z wysokimi cenami. Za drogim jedzeniem idzie jednak jakość, a goście chwalą sobie niemal wszystkie potrawy z karty.

Adres: La Rambla 74, Barcelona

 

cafe__de_la_o_pe-70

fot. spanishpodcast.org

nastepna

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525