brasil

Najpiękniejsze plaże Brazylii – dokąd wybrać się na urlop marzeń?

by • 18/05/2016 • PodróżeComments (0)1420

 

Brazylijczycy są powszechnie uważani za jeden z najweselszych, najbardziej pozytywnie nastawionych do życia narodów. Zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego? Może dlatego, że Brazylia cieszy się słońcem i ciepełkiem przez cały rok? Dlaczego by więc nie skorzystać z jej uroków choćby podczas dwutygodniowego urlopu?

 

Cały świat jest dzisiaj w zasięgu ręki – jeśli śledzicie serwisy internetowe zajmujące się sprzedażą biletów lotniczych, takie jak Fru.pl, wiecie doskonale, o czym mowa. Tanie loty do niemal wszystkich zakątków świata można tam znaleźć właściwie codziennie. Europejskie stolice w atrakcyjnych pakietach z noclegami i dodatkowymi atrakcjami są tam na porządku dziennym. Ale zwróćcie uwagę, że tanie loty do Brazylii również pojawiają się coraz częściej… Najczęściej dotrzeć można w ten sposób do Rio de Janeiro, Sao Paolo, Fortalezy i Recife. Warto zapolować na takie bilety, bo Brazylia ma naprawdę dużo do zaoferowania. My skupimy się na jej plażach. Gotowe na plażową odyseję?

 

Copacabana, Rio de Janeiro

Oczywiście, za sprawą przeboju z dawnych lat najbardziej znana plaża – a właściwie chyba najbardziej znane miejsce w Brazylii – to Copacabana, wielka, kultowa plaża w Rio de Janeiro. Ogromna, tętniąca życiem, legendarna. Zdradzimy Wam sekret: przez to, że jest tak sławna, jest też zawsze bardzo zatłoczona. Ale niektórzy lubią taki klimat.

 

Taipus de Fora, stan Bahia

Innym osławionym przez piosenkę miejscem Brazylii jest kolorowy i zachwycający stan Bahia, o którym śpiewał swego czasu brazylijski bard Gilberto Gil. Plażę, o której mowa, znajdziecie na malowniczym półwyspie Marau. W niektórych jej częściach podczas odpływu podziwiać można fragmenty odsłanianych przez wodę raf koralowych. Bajka!

 

Alter do Chao, stan Para

Północna Brazylia to przede wszystkim puszcza amazońska. Tropikalny stan Para nazywany jest przez samych Brazylijczyków „stanem amazońskim” – a na jego skraju znaleźć można złocisty raj, niebiańską plażę Alter do Chao. Myślicie, że to zakątek nad oceanem? Ależ skąd! To plaża nad rzeką Amazonką, nieopodal miasteczka Santarem, przez wielu uważana za najpiękniejszą plażę w całej Brazylii. Prawdziwy skarb ukryty w deszczowym lesie.

 

Praia de Fazenda, stan Sao Paolo

Znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Sao Paolo a Rio de Janeiro – a więc miejscowościami, do których najłatwiej znaleźć tanie loty. To bardzo spokojna miejscowość położona nad zatoką, idealna dla surferów, a także dla tych, którzy marzą o tym, by zobaczyć delfina. Donosimy – delfiny jak najbardziej się tam pojawiają! Polecamy wyprawę kajakiem po zatoce, w ten sposób najłatwiej je spotkać. Przy odrobinie szczęścia może się też udać zobaczyć prawdziwego wieloryba!

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525