hiszp druga plaza

10 najpiękniejszych miejsc na wakacje 2015

by • 20/04/2015 • PodróżeComments (0)4756

 

To już tradycja! Co roku znany i lubiany portal podróżniczy TripAdvisor publikuje listę najpiękniejszych i najmodniejszych miejsc na wakacje. Jeśli marzycie o pięknej plaży, zapierających dech w piersiach widokach i egzotycznych zakątkach, to sprawdźcie, jakie zakątki świata królują tym razem. W rankingu portalu stawiano głównie na najlepsze, najczystsze i najmilsze turystom plaże i kąpieliska. Niech to będzie pewnego rodzaju inspiracja a propos zbliżających się wakacji, które warto już teraz zaplanować! Gdzie warto pojechać w tym roku na urlop?

 

10 MIEJSCE: TARIFA, HISZPANIA

To najbardziej wysunięte miasto na południe w Hiszpanii, a konkretnie regionie Andaluzji. Co ciekawe, jeśli pojedziecie tam na wakacje, będziecie zaledwie 20 kilometrów od „czarnego lądu”, Afryki. Miłośnicy wszelkich wodnych sportów tj. surfing, windsurfing czy kitesurfing będą się tu czuli jak w niebie. To kolebka takich właśnie aktywności! Z jednej strony styka się z Oceanem Antlantyckim, a z drugiej jest jeszcze otulona Morzem Śródziemnym. Od Ciebie zależy, na którą stronę będziesz mieć ochotę! Egzotyka w Europie? Jak widać, nie ma rzeczy niemożliwych!

 

hiszp 10

 

9 MIEJSCE: LEUKADA, GRECJA

Grecka wyspa wliczająca się w skład archipelagu Wysp Jońskich znajduje się na zachodnim wybrzeżu Grecji. To spokojne miejsce, gdzie czas już dawno temu się zatrzymał. Piękna roślinność, niesamowite widoki i naprawdę urokliwe plaże. Niektórzy uważają, że Lefkada (Leukada – nazwy te są stosowane zamiennie) jest jedną z najpiękniejszych greckich wysp. Bajkowe krajobrazy przeplatają się na przemian z morskimi krajobrazami i górzystymi widokami. To miejsce trzeba odwiedzić! Jest fantastycznie!

 

lefkada

 

8 MIEJSCE: WEYMOUTH, WIELKA BRYTANIA

Pewnie jesteście zdziwione, że na tak wysokim miejscu znajduje się miejscowość w Wielkiej Brytanii. To miasto jest jednak pewnego rodzaju centrum, ośrodkiem wypoczynku letniego właśnie na wyspach brytyjskich. Plaża Weymouth jest niezwykle urokliwym miejscem. Pośród miejskiego zgiełku znajduje się plaża, na której można odpocząć, pozachwycać się widokami, a nawet wykąpać lub popływać na żaglach. Jeśli lubicie łączyć aktywną formę wypoczynku z relaksem nad brzegiem rzeki przypominającej morze, to musicie wpaść do Weymouth!

 

wyocostam wlk bryt

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3