chorwacjafoto

Najpiękniejsze zakątki Chorwacji – gdzie warto się wybrać?

by • 23/05/2016 • PodróżeComments (0)1209

 

Piękne plaże, idealne warunki do kąpieli i mnóstwo atrakcji – oto oferta, którą kusi Chorwacja. Na jakie kurorty powinnyśmy postawić, by móc nacieszyć się pięknem tego kraju i jednocześnie wypocząć w doskonałych warunkach?

 

Riwiera Kaštelańska

Kilkanaście zamków i wież obronnych, bliskość tak pięknych miast jak Trogir i Split, malownicze plaże i możliwość kąpania się w ciepłych wodach Adriatyku – takimi walorami przyciąga Riwiera Kaštelańska. To wyjątkowy skrawek Chorwacji, na terenie którego można wypoczywać m.in. dzięki Rainbow – R.pl. W tutejszej scenerii każda z nas doskonale odpocznie, pozna lepiej historię Chorwacji i nacieszy się jej wspaniałymi zabytkami.

 

Opatija

To znane uzdrowisko jest jednocześnie największym kąpieliskiem, jakim może się pochwalić Istria. Tu, nad Zatoką Kvarnerską, możemy się nacieszyć korzystnym klimatem i doskonałymi warunkami do wypoczynku. Czekają tu na nas i cenne zabytki. Pozostałości benedyktyńskiego opactwa, wzniesiony w początkach XVI wieku kościół św. Jakuba oraz zabytkowe wille to atrakcje szczególnie godne polecenia.

 

Wyspa Korcula

Ta górzysta wyspa urzeka i pięknym krajobrazem, i malowniczą linią brzegową. Na jej terenie doskonale poczują się turyści-przyrodnicy, choć i na brak pięknych zabytków nie można narzekać. Jak można spędzić tu wolny czas? Każdy, kto chce wypocząć i nacieszyć się wyspiarską atmosferą, powinien postawić na kurort Vela Luka. W tej miejscowości czekają wspaniałe hotele i pensjonaty, nie brak też miejsc, które pozwolą nam się zrelaksować. A gdzie możemy się wybrać w poszukiwaniu cennych zabytków? Największym ich skupiskiem jest wyspiarska stolica, czyli miasto Korcula. Kusi piękną starówką, na terenie której zobaczyć możemy potężną katedrę oraz dom, w którym miał przyjść na świat Marco Polo.

 

Wyspa Krk

Korzystny klimat, piękne plaże oraz szereg imprez kulturalnych – oto walory wyspy Krk, na terenie której każda z nas może spędzić niezapomniane wakacje. Czekają tu również cenne zabytki, z którymi można się spotkać m.in. w mieście Krk. Zabytkami sakralnymi i placówkami muzealnymi przyciągają też Malinska oraz Baška. Dla miłośniczek sportów wodnych dobrym miejscem na wakacje będzie Punat, z kolei Vrbnik będzie doskonałą lokalizacją dla amatorek nurkowania.

 

Wyspa Hvar

Łagodny klimat, piękny krajobraz oraz ciekawa szata roślinna – oto walory wyspy Hvar, dzięki którym turystyka rozwija się tam doskonale. Jakie atrakcje przyciągają tu gości? Wspaniale prezentuje się port w Starim Gradzie, pięknymi plażami i ciekawą zabudową przyciąga też miasto Hvar. Godnym polecenia punktem na terenie tej wyspy jest również Jelsa – turystyczna miejscowość, która może się pochwalić ciekawymi budowlami z czasów średniowiecza.

 

Na terenie Chorwacji nie brak miejsc, które zachwycają pięknym otoczeniem, cennymi zabytkami i naturalnymi walorami wypoczynkowymi. Wśród tak licznych kurortów oraz regionów turystycznych każda z nas znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Efekt? Czas spędzony w Chorwacji nie będzie czasem straconym, a pobyt w tym kraju każdej z nas dostarczy wiele radości.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525