napoje

Napoje gazowane a zdrowie

by • 05/02/2022 • Dieta, Na czasie, ZdrowieComments (0)7090

 

Cóż za ironia losu! Najsmaczniejsze jedzenie i najpyszniejsze napoje są również najbardziej szkodliwe dla naszego organizmu. Niestety, co gorsza, wszystkie zdajemy sobie z tego sprawę, ale nic z tym nie robimy. Może warto więc zapoznać się z zagrożeniami czyhającymi na nas ze strony napojów gazowanych. Zastanówcie się, czy warto pić napoje gazowane i ryzykować! Czym grozi nadmierne spożywanie napojów gazowanych? Dlaczego powinniśmy ich unikać i jak wpływają na nasze zdrowie?

 

Puste kalorie

Ciekawe, czy kiedykolwiek zaglądałyście i przeczytałyście etykietę na napojach gazowanych. Są okrutnie kaloryczne! Co więcej, te kalorie składają się głównie z różnego rodzaju syropów fruktozowych, a nie prawdziwego cukru, dlatego tym bardziej są dla naszego organizmu niebezpieczne. Takie substancje chemiczne, z których składa się większość napojów gazowanych, mogą zagrażać naszej wątrobie, nerek czy powodować zaburzenia hormonalne.

 

Ryzyko dla kobiet w ciąży

Jeśli jesteś w ciąży i spożywasz napoje typu soda, jesteś obarczona większym ryzykiem przedwczesnego porodu. Może to więc spowodować pewne problemy u Twojego maluszka, a także powikłania dla Ciebie, matki. Dla dobra zdrowia lepiej przerzucić się na zdrowe soki owocowe.

 

Nerki, wątroba, problemy hormonalne

Napoje gazowane zagrażają tym wszystkim narządom i gospodarce hormonalnej w naszym organizmie. Kwas fosforowy występujący w napojach gazowanych może powodować kamienie nerkowe oraz inne problemy związane z pracą tych narządów. Substancje chemiczne wypłukują substancje odżywcze z naszej wątroby. Są również groźne dla naszej gospodarki hormonalnej, która jest odpowiedzialna, np. za zajście w ciążę.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz