napoje

Napoje gazowane a zdrowie

by • 16/03/2020 • Dieta, Na czasie, ZdrowieComments (0)5222

 

Wróg idealnej sylwetki

Cola lub Pepsi w półlitrowych butelkach zawierają ponad 200 kalorii. Co więcej, składają się one również z kwasu ortofosforowego i kofeiny, które naturalnie wypłukują z naszego organizmu odżywcze składniki: magnez i wapń. Warto wiedzieć, że coca-cola i inne napoje gazowane nie zawierają ŻADNYCH substancji odżywczych. To czysta chemia z dodatkiem cukru!

 

Otyłość

Dieta, w której napoje gazowane odgrywają znaczące role, wiążą się również z wysokim zagrożeniem podniesienia wskaźnika otyłości. Ci z Was, którzy piją napoje gazowane, mają aż 70% więcej szans na zwiększenie obwodu talii.

 

Próchnica zębów

Wysoki poziom kwasów, chemikaliów występujący w składzie napojów gazowanych rozpuszcza szkliwo na zębów i może prowadzić do próchnicy. Pamiętaj o tym, aby po spożyciu takiego napoju, jak najszybciej umyć zęby, aby oczyścić nadmiar szkodliwych substancji z zębów.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3