Close-up of woman taking vitamins and drinking tea with lemon at home

Nattokinaza – sojowy suplement z Dalekiego Wschodu

by • 22/02/2021 • KuchniaComments (0)42

 

Tysiące lat temu, medycyna naturalna dynamicznie rozwijająca się w Azji, bazowała na rozmaitych składnikach dostępnych w otaczającej człowieka przyrodzie, w tym na tak zwanej nattokinazie, która dla wielu czytających niniejszy tekst wydaje się z pewnością czymś kompletnie nowym i nieznanym, ale w praktyce goszczącym w środowisku od wieków. Czym jest ten tajemniczo brzmiący składnik i na czym polega jego cudowne działanie na ludzki organizm? Sprawdź poniżej.

 

Krótkie objaśnienie

Mówiąc szybko i zwięźle – nattokinaza to nic innego jak nasiona fermentowanej soi. Biorąc pod uwagę, jak bardzo rozwinięta okazuje się być kuchnia azjatycka, a w szczególności produkty spożywcze Kraju Kwitnącej Wiśni, nattokinaza to nic nowego, a wręcz podstawa tamtejszych tradycyjnych specjałów żywnościowych. W omawianym tu superfood znajduje się prawdziwa kopalnia wartościowych substancji, a także wielorakie składniki odżywcze, jakie pozytywnie wpływają na człowieka ze względu na specyfikę procesu oddziaływania bakterii zwanych Bacillus subtilis.

 

Nie tak trudno dostępna

Wykorzystanie nattokinazy jest powszechne w Japonii, jak to wyżej wspomnieliśmy, jednak nie oznacza to, że na kontynencie europejskim, czy tym samym i w naszym kraju z nasion fermentowanej soi i ich magicznego wpływu na ludzki organizm nie można skorzystać. Wręcz odwrotnie – dzięki renomowanym markom produkującym wysokiej klasy suplementy diety oraz serwisom je dystrybuującym typu sklepswanson.pl, istnieje sposobność zaopatrzenia się w najlepszej jakości preparaty z nattokinazą.

 

Właściwości prozdrowotne

Bezpieczna, czyli w pełni zgodna z zaleceniami producenta, suplementacja specyfikami na bazie nattokinazy potrafi zdziałać istne cuda w organizmie. Po pierwsze, tenże składnik wykazuje silne działanie przeciwzakrzepowe, więc nie dopuszcza do tworzenia się groźnych dla zdrowia, a niekiedy nawet i życia – zatorów. W ten sposób z głowy mamy problem z ewentualnymi niedrożnościami naczyń krwionośnych. Śmiało można zatem określić nattokinazę jako fibrynolityczną. Po drugie, jest to składnik neuroprotekcyjny. Opiera się on w praktyce na tworzeniu płaszcza ochronnego dla układu nerwowego. Co więcej, nattokinaza znakomicie daje sobie radę jako element osłaniający mięsień sercowy, nie dopuszczając tym samym do powstania zawału czy udaru. Do tego, wartościowe suplementy z omawianym produktem naturalny w roli głównej bezsprzecznie stanowią najlepszy normalizator ciśnienia.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2