kwiqty8

Czym są naturalne hydrolaty do twarzy?

by • 24/04/2019 • UrodaComments (0)476

 

Tonik do twarzy to dla wielu kobiet obowiązkowy produkt do pielęgnacji cery, a dla innych całkowicie zbędny. Kosmetyk ten pełni jednak ważną rolę w przywróceniu prawidłowego pH skóry i nie należy lekceważyć jego działania. Jaką rolę pełnią toniki i hydrolaty, czym są i dlaczego warto włączyć je do codziennej pielęgnacji?

 

Hydrolat – co to jest?

Hydrolaty to nie wynalazek naszych czasów. Woda różana jest znana od tysiącleci. Była stosowana przez kobiety do przemywania twarzy. Hydrolat to w zasadzie naturalny tonik do twarzy otrzymywany w drodze destylacji parą wodną określonej części rośliny. W przypadku lawendy i róży  będą to kwiaty, a w przypadku oczaru będą to liście. Czasem są to gałązki. Naturalne hydrolaty wyrównują pH skóry, nawilżają i przygotowują naszą cerę na przyjęcie składników aktywnych zawartych w serum lub kremie do twarzy. Hydrolat w odróżnieniu od tradycyjnych, zwykłych toników jest bogaty w naturalne składniki aktywne pielęgnujące cerę. Krótko mówiąc hydrolat to dobro ‘wyciągnięte” z danej rośliny i zamknięte w buteleczce.

 

Dlaczego warto stosować hydrolaty i naturalne toniki do twarzy?

Człowiek jest częścią natury, dlaczego więc nie miałby korzystać z jej bogactwa? Hydrolaty są bogate w naturalne składniki aktywne pozytywnie wpływające na stan naszej cery. Są biodegradowalne i nie zawierają sztucznej chemii. Toniki skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia rozpuszczalne w wodzie i pozostałości po kosmetykach typu żel, mleczko czy płyn micelarny. Dobroczynne działanie tych roślinnych destylatów na naszą skórę przynosi szybkie efekty.

 

Jak działa hydrolat?

Hydrolaty przywracają naturalne pH skóry. Jest to szczególnie ważne, gdy skóra wcześniej oczyszczana jest produktem o pH zasadowym np. żelem do mycia twarzy. Dlatego po każdym umyciu twarzy zaleca się stosowanie kosmetyku, który przywróci równowagę naszej cerze. Hydrolaty wpisują się w to zalecenie idealnie. Każdy hydrolat ma nieco inne działanie na naszą skórę, ale łączy ich kilka cech wspólnych.

Naturalne hydrolaty działają:

– nawilżająco,

– odświeżająco,

– delikatnie oczyszczająco,

– zmiękczająco,

– łagodząco.

 

Czym różnią się naturalne toniki od ogólnie dostępnych?

Przede wszystkim naturalnym składem. Nie zawierają drażniącego alkoholu oraz substancji powierzchniowo czynnych. Nie znajdziesz w nich parabenów, jedynie delikatne konserwanty. Skutecznie nawilżają cerę i łagodzą podrażnienia. Odpowiedni hydrolat możesz dobrać na podstawie zaleceń producenta i działania danej rośliny, z której produkt jest pozyskany. Przy niedoskonałościach sięgnij po hydrolat z czystka, lawendy lub oczaru. Przy cerze mieszanej sprawdzi się hydrolat z neroli. Masz cerę naczynkową? Hydrolat z kocanki ukoi podrażnienia i wyciszy skórę. Osoby z cerą dojrzałą z przyjemnością skorzystają z wody różanej. Twoja cera ma szary koloryt? Sięgnij po naturalny tonik aloesowy i popraw jej kondycję.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3 4 5