covery

Nie uwierzycie, że te piosenki to covery!

by • 21/08/2015 • Muzyka, RozrywkaComments (1)2957

 

Słysząc niektóre szlagiery w radiu, od razu przypisujemy im danego wykonawcę. Okazuje się, że muzyka może sobie z nas nieźle zakpić i wprowadzić nas w błąd. Kiedy dowiadujemy się, że dany kawałek jest coverem, czyli interpretacją istniejącego już od dawna utworu, nasze życie może ulec poważnej zmianie. Poszperaliśmy trochę i przygotowaliśmy dla was zestawienie takich piosenek. Będziecie w szoku!

 

ORYGINAŁ: Bonnie Tyler – The Best

COVER: Tina Turner – The Best

Niejedna dyskotekowa impreza, nie może się odbyć bez tego kawałka. Wszyscy doskonale znają tekst piosenki, a przynajmniej jej refren. Zawsze krzyczą słynne „You’re simply The Best” na całe gardło. Podobnie zapytani o wykonawcę, chórem odpowiedzą – Tina Turner. Okazuje się, że tak naprawdę utwór został napisany dla Bonnie Tyler. Niestety nie odniósł jakiegoś większego sukcesu, a na pewno nie zapisał się na kartkach historii muzyki. Wystarczyło, że rok później Turner nagra swoją wersję i cały świat oszaleje na kolejnych kilka dekad.

 

 

 

ORYGINAŁ: Dolly Parton – I Will Always Love You

COVER: Whitney Houston – I Will Always Love You

Dzisiaj uznawany za jeden z największych hitów Whitney Houston. Genialny wokal i aranżacja sprawiły, że kawałek jest nie lada wyzwaniem dla wielu początkujących wokalistek. Okazuje się, że tak naprawdę pierwszy raz do utworu podeszła Doly Parton, która nagrała być można nie tak teatralną wersję, ale na pewno bardzo emocjonalną. Co ciekawe interpretacje obu pań promowały jakiś film – kolejno Dolly promowała kawałkiem film ‘The Best Little Whorehouse in Texas’ a Houston ‘Bodyguard’. Na dodatek w obu obrazach panie zagrały główne role.

 

 

 

nastepna

Pin It

Related Posts

One Response to Nie uwierzycie, że te piosenki to covery!

  1. Elżbieta pisze:

    Piosenki rzeczywiście są podobne do siebie , nie różnią się prawie wcale,jednakże zawsze wykonanie jest już trochę inne ,nawet inny wokal.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525