T-shirt, ZARA, 39,90 zł2

Niebieski na topie!

by • 01/08/2014 • Moda, TrendyComments (0)2842

 

Kolorem roku 2013 został szmaragdowy. W sezonie wiosna-lato 2014 króluje między innymi niebieski. Projektanci uwielbiają jego różne odcienie, a jest ich naprawdę dużo! Na wybiegach można zobaczyć sportowe zestawienia, urocze, zwiewne, błękitne sukienki i eleganckie, oficjalne, kobaltowe suknie. Zobacz, komu pasuje niebieski i jak dobierać inne części garderoby, by wyglądać trendy!

 

Kilka słów o niebieskim

Mimo, że niebieski należy do barw zimnych, jest to ulubiony kolor większości ludzi. Dlaczego? Po pierwsze, wzbudza pozytywne skojarzenia, uspokaja, wycisza, wzmaga twórcze myślenie i skutecznie pobudza wyobraźnię. Zgodnie z zasadami znaczenia kolorów symbolizuje mądrość, lojalność, konsekwentność. Poza tym, niebieski przyczynia się do wzrostu produkcji hormonu – który przynosi wyciszenie i koncentrację – noradrenaliny. Nie wszystkie odcienie tego koloru działają jednak wyciszająco. Zimny morski albo błękit pruski mogą rozdrażniać. Według psychologii kolorów, niebieski oznacza wodę, spokój, chłód, świeżość, ale też dynamikę, energię, duchowość i inspirację.

 

Bluza, H&M, 59,90 zł Niebieski

Bluza, H&M, 59,90 zł

 

Paleta odcieni

Jednym z odcieni niebieskiego jest aqua – kojarzy się z kolorem śródziemnomorskich wód. Jest błękitnoturkusowy, delikatny, subtelny, kojarzy się ze świeżością i czystym morzem. Bardzo zbliżonym odcieniem jest turkusowy – niebieksozielony. Co ciekawe, pasuje do wszystkich typów urody kobiecej. Bardzo trudno jest odróżnić turkus i odcień aqua. Turkus jest mniej subtelny, bardziej wyrazisty. Podobny do turkusu jest kolor morski – zielononiebieski, ale z większym udziałem zielonego. Morski (zielonomodry, cyraneczka) jest ciemniejszy od turkusu. Błękit (lazur) to kolor nieba w pogodny, słoneczny dzień. Jest czymś pomiędzy odcieniem aqua i niebieskim.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525