prezenty 112

Niechciany świąteczny prezent – co z nim zrobić?

by • 28/12/2020 • Styl życiaComments (1)2553

 

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia już za nami. Pod choinką znalazłyście pewnie moc prezentów – jedne Was bardzo ucieszyły, a drugie okazały się być totalnym niewypałem. Niektóre prezenty okazały się być nie w Waszym stylu i już wiecie, że na pewno z niego nie skorzystacie. Co zrobić z upominkiem, którego nie chcemy? Oto 7 porad godnych uwagi, które przydadzą się Wam, jeśli nie wiecie, co zrobić z nieudanymi i niechcianymi prezentami z okazji Bożego Narodzenia.

 

ODDAJ GO Z POWROTEM

Jedna z pierwszych szybkich rad to na pewno oddanie prezentu z powrotem. Jeśli jesteście wystarczająco blisko z osobami, które podarowały go Wam, możecie poprosić ich o paragon lub jakiś dowód zakupu, argumentując, że taki prezent już macie, albo nie trafił w wasze gusta. Jeśli nie chcecie urazić swoich najbliższych, ponieważ boicie się urazić ich uczucia, spróbujcie wybrać się do konkretnego sklepu, w którym ów prezent został zakupiony. Niektóre firmy mogą pójść wam na rękę i pomóc ze zwrotem, bez bezpośredniego udziału osób bliskich.

 

MODYFIKACJA

Inna opcją, ale równie skuteczną może być modyfikacja naszego podarunku. Otrzymałaś zestaw kosmetyczek, ale ich kolor i faktura kompletnie Ci się nie podobają? Zrób z nich skrytki na ozdoby świąteczne albo inne przedmioty. Dostałaś sukienkę, której fason nie jest zupełnie w Twoim stylu? Idź do znanej krawcowej i poproś ją o przeróbkę. Pod choinką znalazłaś biżuterię kompletnie nie w Twoim guście? Zrób z tych błyskotek ozdoby do swojego pokoju lub breloczek do kluczy. Każdy prezent może nam się przydać w zupełnie innym wymiarze, niż w jego pierwotnym znaczeniu. Bądź kreatywna i pomysłowa! Nawet z najbrzydszego (niechcianego) prezentu może powstać coś niezwykle użytecznego!

 

SPRZEDAJ GO

Jest takie bardzo cenne powiedzenie, której w obecnej sytuacji może się okazać trafione: śmieci jednego człowieka są skarbem dla innego. Jest w tym wiele prawdy. Tylko dlatego, że ten prezent Tobie się nie podoba i nie jest w Twoim guście, nie oznacza to, że inni ludzie nie będą się nim zachwycać i podziwiać go. Zabaw się w prawdziwego handlarza, poszukaj swapów, wystaw swój prezent na aukcji – a nuż zwróci się całkiem pokaźna kwota, którą przeznaczysz na taką rzecz, jaką sobie wymarzysz.

 

PREZENT… W PREZENCIE

Anglicy nazywają to tzw. regiftingiem, czyli używaniem swojego prezentu w celu… sprezentowania go komuś innemu. Na pewno trzeba być tutaj niezwykle rozważnym i czujnym, żeby obdarowana osoba nie domyśliła się, że oddajemy swój (niechciany i nielubiany) prezent na drugi prezent. Jeśli faktycznie dostałaś coś, co nigdy nie będzie ci służyć, to regifting jest naprawdę w porządku. Znajdź w swoim towarzystwie osobę, która może się w tym upominku zakochać. Nie dość, że zaoszczędzisz pieniądze na kupno prezentu dla najlepszej przyjaciółki czy kuzynki, to jeszcze uszczęśliwisz jubilatkę właśnie tym podarunkiem.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

One Response to Niechciany świąteczny prezent – co z nim zrobić?

  1. Elżbieta pisze:

    Często są kłopoty jak prezent jest nieodpowiedni ,trudno tak też się zdarza.Wtedy to trzeba wcześniej brać pod rozwagę jakiś wariant.Ja to odnośnie siebie dyplomatycznie lubię określić,.Również też w rozmowie się dogaduje i już wiem co mam komu sprezentować .

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2