pralka

Dlaczego powinnaś zainwestować w nowoczesną pralkę?

by • 27/01/2016 • TechnologiaComments (0)1312

 

Kobiece garderoby są coraz bardziej zróżnicowane – chcemy ubierać się oryginalnie i w dobrej jakości materiały. Nie stronimy od zmian, ale żadna z nas nie chciałaby wyrzucać ulubionych ubrań tylko dlatego, że pranie pozbawiło je miękkości, dawnego koloru lub struktury materiału. Nie mamy też czasu na ręczne czyszczenie każdej bluzki w misce. W odpowiedzi na ten problem, czołowi producenci pralek, m.in. Whirlpool, Siemens, Bosch czy Amica, zaopatrują swoje produkty w funkcje, które znacznie ułatwiają codzienne i oszczędne dbanie o garderobę. Czego możemy się spodziewać na dzień dzisiejszy?

 
Jak w zegarku

Jednym z głównych przedmiotów zwiększonej regulacji jest czas prania. Nowe pralki posiadają opcję opóźnienia startu, która daje nam możliwość zaprogramowania rozpoczęcia prania na dowolną godzinę, tak, aby np. skończyło się ono idealnie na nasz powrót z pracy. Innym udogodnieniem jest funkcja dokładnego płukania, która polega na wydłużeniu czasu oczyszczania ubrań z detergentu – jest to zbawienne dla alergików lub delikatnej skóry dzieci. Bardzo przydatne jest również tzw. „szybkie pranie”, czyli 15 lub 30 minutowy cykl, stworzony z myślą o niezabrudzonej garderobie, którą chcemy jedynie odświeżyć.

 

Z myślą o tkaninach

Nowoczesne pralki to przede wszystkim możliwość dostosowania programu do różnych rodzajów materiałów. Mamy do wyboru m.in. specjalny program dla bawełny, wełny, syntetyków, tkanin impregnowanych. Dokładnej regulacji uległa temperatura wody, a niektóre urządzenia mają nawet opcję prania na zimno. System Antishock sprawia, że wpompowywana woda stopniowo ociepla się lub schładza, co chroni delikatne tkaniny przed skurczeniem się. Możemy w pełni zapanować też nad wirowaniem, ustawiając pożądane obroty. Nowe pralki posiadają już program prania ręcznego, jeśli jednak zdecydujemy się na czyszczenie ubrania w misce, możemy skorzystać z oddzielnego wirowania – unikniemy w ten sposób rozciągającego wyciskania wody.

 

Chrońmy siebie i środowisko

Ważną cechą nowoczesnych pralek jest również ich ekonomia. Urządzenia zarówno automatycznie, jak i po ustawieniu odpowiednich programów, oszczędzają energię, wodę i detergenty czyszczące. Innowację stanowi system wagowy, który kalkuluje jaka ilość prania znajduje się w bębnie, a następnie dobiera do niej odpowiednią ilość wody. Nie musimy też martwić się już o wylanie pralki – funkcja Aquastop automatycznie uszczelnia zawory, nawet w przypadku awarii elektroniki. Co więcej, drzwiczki urządzeń są tak zaprojektowane, aby uniknąć poparzenia się (podwójne szkło) oraz przytrzaśnięcia palców lub otworzenia klapy w trakcie prania. Co jeszcze? Nowe pralki wyposażone są w system tłumienia, który ogranicza hałas dudnienia podczas wirowania.

Jeśli zależy nam na dłuższym użytkowaniu garderoby, zachowaniu jej właściwości, a także na bezpieczeństwie i korzyści dla portfela, najwyższy czas zdecydować się na nowoczesne urządzenie. Inteligentna pralka to z pewnością inwestycja nie tylko w jakość naszych ubrań. Nieważne, czy będzie to pralka Siemens, Whirpool czy Bosch, ważne by wybór był jak najlepiej przemyślany pod kątem naszych potrzeb.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525