nowoczesne-pokoje-dzieciece

Nowoczesne pokoje dziecięce – czym się wyróżniają?

by • 31/10/2019 • DomComments (0)912

 

Nowoczesne pokoje dziecięce wcale nie muszą być kiczowate i pozbawione stylu! Warto podejść do ich urządzania podobnie jak w przypadku każdego innego pomieszczenia w domu. Najważniejsze jest to, by starać się połączyć estetyczny wygląd z funkcjonalnością oraz umiejętnie wykorzystać dostępną przestrzeń, zwłaszcza, jeśli jest jej niewiele.

 

Tematyczne pokoje dla dzieci

Jednym z najciekawszych trendów dotyczących pokojów dla dzieci są aranżacje tematyczne. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się najmłodszym maluchom, które marzą o sypialni jak z ulubionej bajki. Wśród pomysłów dla chłopczyków przeważają takie motywy przewodnie jak piłka nożna, motoryzacja czy kosmos. Z kolei pokoje dla dziewczynek najczęściej urządzane są w stylu zamków księżniczek lub słodkich zwierzątek. Jeśli zależy nam na spektakularnym efekcie, możemy kupić np. łóżko w kształcie samochodu wyścigowego, komplet mebli imitujących różowy pałac lub szafę w kształcie rakiety kosmicznej. Pamiętajmy jednak, że taki wystrój będzie trzeba zmienić za kilka lat, kiedy dziecko podrośnie i zmieni zainteresowania. Tematyczne, nowoczesne pokoje dziecięce można jednak tworzyć także poprzez zestawienie klasycznych mebli z fantazyjnymi tapetami na ścianę, dekoracjami oraz grafikami w ozdobnych ramkach.

 

Pomysł na pokój w stylu nowoczesnym

Jeśli natomiast zależy nam na pokoju dla dziecka, który będzie „rósł” razem z nim, warto postawić na styl nowoczesny, który spodoba się zarówno uczniowi szkoły podstawowej, jak i nastolatkowi. Tego rodzaju aranżacje wyróżniają się minimalizmem, prostymi, geometrycznymi formami oraz odważnym zastosowaniem kontrastujących ze sobą kolorów. Oszczędne dekoracje pomogą w zachowaniu porządku w pomieszczeniu, niwelując wrażenie chaosu.

 

nowoczesne-pokoje-dla-dzieci

 

Najlepiej zdecydować się na meble modułowe, czyli gotowe kolekcje utrzymane w jednej stylistyce, z których możemy dowolnie wybierać poszczególne komponenty, tworząc własny, niepowtarzalny zestaw. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapłacimy tylko za to, co jest nam naprawdę potrzebne i maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń, zwłaszcza jeśli jest ona mało ustawna, np. z powodu wnęk lub tego, że sypialnia znajduje się na poddaszu. W ten sposób dodatkowo unikniemy częstych remontów związanych z dynamicznymi zmianami upodobań dziecka – proste meble wystarczy zestawić z innymi kolorami ścian oraz dodatkami, by całość nabrała zupełnie nowego charakteru.

 

Nowoczesny pokój dziecka – styl i ergonomia

Podczas urządzania nowoczesnych pokojów dziecięcych nie można również zapomnieć o ergonomii. Jako że jest to pomieszczenie, w którym najmłodszy członek rodziny spędza najwięcej czasu, należy upewnić się, że jest nie tylko estetyczne, ale również wygodne i funkcjonalne. Kręgosłup młodego człowieka nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, w związku z czym bardzo ważne jest zainwestowanie w materac, który będzie go odpowiednio podtrzymywał. Dzieciom w wieku szkolnym warto kupić również wygodne biurko (najlepiej z regulowaną wysokością) oraz krzesło z prawidłowo wyprofilowanym, wysokim oparciem, które zapobiegnie dolegliwościom bólowym i wadom postawy.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525