domshous

Zlewy ONYX firmy Franke. Nowoczesne rozwiązanie w aranżacji kuchni.

by • 19/03/2018 • DomComments (0)464

 

Firma  Franke istnieje od 1911 roku. To ponad sto lat doskonalenia produkcji zlewozmywaków kuchennych. Każdy produkt marki Franke wykonany jest w oparciu o dwie, podstawowe zasady: precyzyjną inżynierię i tradycyjne wykonawstwo. Nie oznacza to jednak, że zlewozmywaki Franke pozostają w tyle za współczesnymi trendami. Firma Franke należy do tych, które idą z duchem czasu. Każdy projekt uwzględnia zmieniające się potrzeby i styl życia klientów. Tradycja i nowoczesność to fundamenty, na których budowany jest sukces tej wyjątkowej marki.

 

Seria Onyx. Wyjątkowy kolor dla wyjątkowych kuchni

Podczas, gdy w większości kuchni królują zlewy stalowe wykonane ze stali nierdzewnej, niektórzy klienci poszukują innych rozwiązań, które wzbogacą aranżację wnętrz kuchennych. Seria zlewozmywaków ONYX firmy Franke z pewnością zachwyca swoim niebanalnym wyglądem. Ciemny kolor zlewu to dosyć nietypowa opcja, ale dodaje wnętrzu charakteru i pozwala stworzyć niebanalny wystrój. Dodatkowym atutem serii ONYX są błyszczące drobinki, które przy świetle słonecznym czy sztucznym delikatnie się mienią. Dzięki temu, tak prozaiczny element wyposażenia wnętrza kuchennego, jak zlewozmywak, może wyglądać naprawdę efektownie i elegancko. Czarne czy grafitowe detale w kuchni urządzonej w jasnych barwach prezentują się wyjątkowo dobrze, tworząc ciekawy kontrast.

 

Fragranit czy fraceram?

Pod tymi tajemniczymi nazwami kryją się materiały, które używane są do produkcji zlewów ONYX firmy Franke. Zarówno Fragranit, jak i fraceram mają swoje zalety. Przed dokonaniem wyboru zapoznajmy się z właściwościami tych materiałów.

Fragranit to rodzaj wysokowartościowego konglomeratu mineralnego. Firma Franke proponuje jego ulepszoną wersję. Charakteryzuje się ona zastosowaniem drobniejszych cząsteczek granitu. To właśnie one sprawiają, że produkty są gładsze i bardziej delikatne w dotyku, nie tracąc nic na swojej wytrzymałości. Wręcz przeciwnie. Są jeszcze bardziej odporne. Fragranit stosowany przez firmę Franke zawiera aż 80 % cząsteczek naturalnego kamienia. Pozostałe 20 % decyduje o niesłychanej trwałości fragranitowych zlewów. To plexiglas cechujący się wyjątkową twardością oraz odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Jeżeli szukamy bardzo trwałych i higienicznych zlewozmywaków, zlewy Franke z fragranitu to doskonały wybór. Za sprawą bardzo gładkiej powierzchni, ich czyszczenie nie sprawia najmniejszych problemów. Po użytkowaniu wystarczy spłukać zlewozmywak wodą i wytrzeć do sucha. Od czasu do czasu można go przetrzeć gąbką lub nylonową szczoteczką z detergentem wykonując okrężne ruchy. Trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na dokładne spłukanie używanych środków chemicznych. Zlewozmywaki fragranitowe bardzo źle reagują na alkalia np. sodę kaustyczną czy roztwór amoniaku. Nie należy w ich przypadku używać również środków służących do odblokowywania odpływów zwłaszcza, jeżeli taki zabieg wymaga napełnienia zlewu wodą.

Fraceram jest masą ceramiczną stworzoną przez firmę Franke i przez nią opatentowaną. Jej cechą podstawową jest bardzo wysoka wytrzymałość. Zlewy wykonane z tego materiału są odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne będące wynikiem użytkowania np. rysy czy odpryski, jak i wysokie oraz niskie temperatury. Firma Franke stosuje specjalną recepturę wypalania ceramiki w bardzo wysokiej temperaturze 1200 stopni Celsjusza. Dzięki temu zlewozmywaki są tak trwałe.

Warto podkreślić, że Fraceram to wyłącznie naturalne surowce. W jego skład wchodzi między innymi glina, glinka porcelanowa oraz kwarc. Są one mielone, następnie odpowiednio formowane i poddawane procesowi wypalania. Do masy ceramicznej dodawane jest też szkliwo, które sprawia, że zlewozmywaki pięknie błyszczą. Ich powierzchnia jest dzięki niemu także gładsza i trwalsza.

Zwolennikom działań proekologicznych spodoba się zapewne informacja, że proces produkcyjny i utylizacja zlewów ceramicznych marki Franke nie szkodzi w żaden sposób środowisku naturalnemu. Wśród zlewozmywaków z fraceramu znajdziemy modele o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Zlewy w kolorze ONYX wyglądają szczególnie atrakcyjnie.

 

Franke ONYX

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525