kobieta dziewczyna

Nowości w antykoncepcji – bądź na czasie!

by • 28/05/2015 • ZdrowieComments (0)3109

 

Od kilku lat metody antykoncepcji zanotowały wielki rozkwit. Od tego czasu możemy się cieszyć udanym życiem intymnym, stosując skuteczną i bezpieczną antykoncepcją. Poza metodami hormonalnymi coraz częściej Polki wybierają i decydują się na nowe formy antykoncepcji. O jakich nowościach w kuracji antykoncepcyjnej powinniśmy wiedzieć? Która z nich jest najlepsza? Jakie są ich zalety oraz wady? Oto zestaw i lista form nowej antykoncepcji, o której warto wiedzieć! Bądź na czasie!

 

Lata 60. i 70. w dziedzinie antykoncepcji można spokojnie nazwać średniowieczem. Nauka posunęła się bardzo daleka i w XXI wieku nie sposób sobie wyobrazić tego, że nie byłoby na rynku wielu różnorodnych tabletek hormonalnych, które w oczywisty sposób ułatwiają nam życie. Nie dość, że chronią nas (prawie 100% skuteczności) przed zajściem w ciążę, to jeszcze rozwiązują wiele z naszych kobiecych problemów tj. zmniejszają przetłuszczanie się włosów, obniżają poziom cholesterolu we krwi czy odpowiadają za redukcję trądziku.

 

Od niedawna bardzo widoczny stał się nowy medyczny trend, jakim są metody antykoncepcji nienaruszające w destruktywny sposób naszej gospodarki hormonalnej. Kobiety coraz częściej poszukują form takich kuracji, które omijają doustną drogę przyjmowania środków antykoncepcyjnych. Takie metody skutecznie ochronią i zlikwidują ryzyko, np. zakrzepów krwi czy zniszczenia naszej wątroby, przez którą wszystkie te hormony łykane w pigułkach, chcąc nie chcąc, przechodzą.

 

Jeśli masz już dość regularnej kuracji i faszerowania swojego organizmu kolejnymi tabletkami antykoncepcyjnymi, spróbuj wypróbować jedną z innych, innowacyjnych, ale równie skutecznych metod antykoncepcji. Jakie nowości pojawiły się na rynku? Sprawdź sama i wybierz środek, który najbardziej przypadnie Ci do gustu.

 

PIERŚCIEŃ DOPOCHWOWY

Ten malutki antykoncepcyjny pierścień zrobiony jest z bardzo miękkiego tworzywa sztucznego, który ma średnicę około 5,5 cm. Uwalnia się z niego gestagen. Ma on taką dawkę hormonów, która naprawdę skutecznie zabezpiecza przed ciążą, dlatego nie masz się, o co martwić.

Miękkie kółko z tworzywa wsuwa się do pochwy podczas pierwszego dnia miesiączki. Jego skuteczność trwa przez około 3 tygodnie (w zależności od rodzaju). Po tym czasie należy go wymienić na kolejny. W rzadkich przypadkach kobiety skarżą się, że przeszkadza im on w trakcie regularnego stosunku z partnerem. Na szczęście, lekarze pozwalają go wyjmować raz na jakiś czas, choć nie dłużej niż na 60 minut. Tylko wtedy zachowa swoją skuteczność!

To naprawdę nowoczesna metoda, która działa i jest bezpieczna dla Twojego organizmu. Uwalnianie substancji koniecznych do ochrony przed ciążą następuje już po godzinie od włożenia krążka do pochwy. Co ważne, poziom progestagenu i estrogenu (hormonów, które odpowiadają za skuteczną antykoncepcję w trakcie przyjmowania pigułek) są o połowę niższe podczas takiej profesjonalnej kuracji pierścieniem. Jednym z pozytywnych aspektów takiej metody zabezpieczenia się jest więc również fakt, że ów hormony omijają krążenie jelitowo-wątrobowe, dzięki czemu unikasz ryzyka wielu chorób.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525