Nuda w związku to częsty problem, który prowadzi do jego rozpadu.

Nuda w związku – jak z nią walczyć?

by • 02/07/2015 • Związki & SeksComments (0)8056

 

W stałych, długoletnich związkach może pojawić się nuda i rutyna. Nie oznacza to jednak, że jesteście w beznadziejnej sytuacji i jedynym wyjściem z sytuacji jest rozstanie z partnerem. Kiedy jesteśmy znudzone w swoim związku, powinnyśmy zastanowić się głęboko nad sensem naszej relacji. Nie zniechęcajcie się i skorzystajcie z naszych porad, dzięki którym Wasz związek ożywi się na nowo! Rutyna w związku musi zostać pokonana! Co zrobić, aby między Wami pojawił się znów wir namiętności?

 

Przypomnij, dlaczego się zakochałaś. To przecież tak proste! Coś was połączyło. Nie bez przyczyny jesteście ze sobą tak długo. Każdy z nas ma gorszy i lepszy okres w swoim życiu. Szkoła, studia, praca, obowiązki rodzinne – sprawiają, że stajemy się trochę rozkojarzone i wyrwane z rzeczywistości. Szybkie wspominki mogą pomóc i przypomną ci, dlaczego jesteś z tym, a nie innym partnerem. Wybierz się na mały spacer, przypomnij sobie początek Waszego związku, a wkrótce w twoim brzuchu znów pojawią się motyle.

 

Ważnym jest, aby w stałym związku robić wiele rzeczy razem. Wszelkie formy aktywności tj. wspólna jazda na rowerze czy pójście na kinową premierę co weekend zbliża Was do siebie. Rozwijacie swoje pasje razem, dzięki czemu wzmacnia się wasza więź. Warto ustalić więc jakiś dzień tygodnia, który poświęcacie tylko sobie. Taki dzień będzie momentem na skupienie się na waszej relacji i pielęgnowaniu jej. To ważne, by nie stracić siebie w trakcie codziennych obowiązków. Rozwijajcie wspólną pasję! To naprawdę pomoże!

 

Skup się nie tylko na sobie i swoich potrzebach. Może warto czasami popatrzeć na problem z perspektywy partnera? Wsłuchaj się w jego potrzeby. Nie możesz wiecznie myśleć o tym, co on ma dla ciebie zrobić. Skup uwagę na nim! Co możesz zrobić dla niego? Co może uczynić go szczęśliwym? Słuchajcie się nawzajem! To dotyczy obu stron!

 

Jeśli nuda faktycznie wdarła się do waszego związku na dobre, może warto skorzystać z porady specjalisty. Nie mówię tu o spotkaniach na kozetce u psychoterapeuty. Warto zacząć od mniejszego kalibru. Kup książkę, która opisuje życie w związkach, trudy w pielęgnowaniu relacji między kobietą a mężczyzną. Jednym ze sposobów poprawienia Waszych kontaktów, może być np. jej wspólne czytanie. Wymiana opinii i światopoglądów pozwoli Wam spojrzeć na wasze problemy pod innym kątem. Może w trakcie czytania powieści narodzi się między wami żywa dyskusja, która doprowadzi do totalnego katharsis? Warto spróbować!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2