DSC_0614

Oczyść organizm przed latem

by • 02/05/2014 • Dieta, KuchniaComments (0)1284

 

Lato zbliża się wielkimi krokami, z każdym dniem odsłaniamy coraz więcej ciała, częściej myślimy też o zrzuceniu kilku kilogramów. Zanim jednak rozpoczniemy odchudzanie, dobrze jest oczyścić organizm z toksyn.

 

Celem oczyszczania nie jest zgubienie wagi, a poprawienie metabolizmu i pozbycie się toksyn. Z pewnością nie należy stosować surowych głodówek, które nie mają żadnych pozytywnych skutków, a jedynie rozregulowują pracę naszego organizmu. O niebo lepszym, a przede wszystkim zdrowszym sposobem jest dieta oparta na warzywach i owocach.

 

Nienajlepszym pomysłem jest gwałtowne zmienianie naszego sposobu odżywiania. Do oczyszczania powinniśmy przygotować się wcześniej rezygnując na przykład z alkoholu, soli i kawy. Warto też dokładnie zaplanować sobie posiłki z potraw, które lubimy. Jedząc ulubione owoce nie będzie ciągnęło nas do słodyczy czy słonych przekąsek, a dobry plan i regularne posiłki zapobiegną napadom głodu.

 

Przygotowując się do oszczyszczania musimy zaopatrzyć się w odpowiednie składniki. W naszej kuchni z pewnością powinny znaleźć się takie produkty jak kasze, suszone owoce, błonnik, a przede wszystkim dużo warzyw i owoców. Najlepsze będą winogrona, jabłka, gruszki, cytryny, buraki i pietruszka. Wskazane są także napary z ziół, np. z mniszka lekarskiego czy kopru włoskiego – zapobiegną wzdęciom i pomogą pozbyć się toksyn. 1,5 litra wody to absolutne minimum, jakie musimy wypić w ciagu dnia, oczywiście zapominamy o wszystkich wodach smakowych.

 

Podczas detoksu należy spędzać też jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, jednak nie przemęczając organizmu. Wskazane są spacery czy jazda na rowerze. Po kuracji do normalnej diety należy powracać stopniowo. Sięgając po fast foody łatwo zmarnujemy cały podjęty wysiłek.

 

Jagoda Uklejewska

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525