dieta montignaca

Od czego zacząć odchudzanie?

by • 13/11/2017 • DietaComments (0)1143

 

Najważniejszym elementem, który może świadczyć o powodzeniu i sukcesie diety, jest odpowiednie przygotowanie się do niej. Niestety, drakońskie diety nie zawsze wiążą się z upragnionymi efektami i spełnieniem marzeń o utraconych kilogramów. Wręcz przeciwnie, zbyt rygorystyczne podejście do sprawy nierzadko powoduje, iż zamiast chudnąć na stałe, szczuplejemy tylko „na chwilę”. Co więc robić, aby uniknąć efektu jojo? Jak odpowiednio przygotować się do diety i od czego zacząć?

 

PO PIERWSZE: NASTAWIENIE

Psychologowie i dietetycy jednoznacznie uważają, że aspekty psychologiczne mają w przypadku diet niemałe znaczenie. Niestety, ale jeśli nie jesteś do końca przekonana i świadoma prawdziwych powodów, które skłaniają Cię do rozpoczęcia nowego stylu życia – może z góry skazać Cię na porażkę. Gdy w Twojej głowie pojawia się mnóstwo wątpliwości, a w myślach krążą pytania takie jak: „Czy ja na pewno dam sobie radę?”, „Może spróbuję, ale pewnie mi się nie uda”, to znak, że nie nadszedł jeszcze dla Ciebie odpowiedni czas na rozpoczęcie diety. Może daj sobie jeszcze trochę czasu?

 

Przed rozpoczęciem procesu odchudzania musisz uwierzyć w siebie i swoje możliwości na sto procent. Najlepiej, jeśli spiszesz sobie na kartce wszystkie powody, dla których chcesz zmienić swój styl życia/ciało. Przyklej na lodówce swoje zdjęcie, aby skutecznie mogło Cię motywować do działania. Bądź świadoma własnego ciała, nie obwiniaj się, myśl o diecie jako o szansie na lepszą siebie. Jeśli podołasz, udowodnisz sobie i całemu światu, że jesteś silna i wytrwała. Wtedy sukces w postaci mniejszej ilości kilogramów smakuje jeszcze lepiej!

 

PO DRUGIE: BADANIA

Jeśli o swojej przemianie myślisz w perspektywie długofalowej, zapomnij o drakońskich dietach, głodzeniu się i restrykcyjnych zalecaniach. Pomyśl o diecie jako o zmianie nawyków żywieniowych – teraz stawiasz na zdrowe odżywianie, a nie na ograniczanie się, zakazy czy jedzeniowy reżim.

 

Najlepszą poradą będą służyć specjaliści – lekarze dietetycy, którzy mogą przygotować dla Ciebie najlepiej dopasowaną dietę – zgodną z Twoimi upodobaniami i potrzebami. Weź pod uwagę również innowacyjne metody badań – takie, które rewolucjonizują sposób diagnostyki i terapii. Odkryto bowiem nowoczesną gałąź medycyny – badania – które mogą perfekcyjnie określić Twój własny profil żywieniowy na podstawie DNA. Twoje geny mówią więcej niż Ci się wydaje! To dzięki ich analizie można spersonalizować kluczowe elementy tj. zalecenia dietetyczne, zoptymalizowanie treningu czy procesu regeneracji organizmu (jeśli masz jakieś problemy zdrowotne związane z szeroko pojętym żywieniem). Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie www.dfmedica.eu

 

PO TRZECIE: RUCH I SPORT

Sprzymierzeńcem każdej diety jest niewątpliwie ruch. Przed decyzją o zmianie nawyków żywieniowych zastanów się, która z form aktywności sprawia Ci największą przyjemność. Lubisz tańczyć? Zapisz się na zumbę! Kochasz biegać? Kup odpowiednie buty i w drogę! Nieważne na co się zdecydujesz – sport pomoże Ci przestać myśleć o starych i złych żywieniowych przyzwyczajeniach. Doda Ci energii i motywacji do dalszego działania! Dieta i sport to nierozłączny duet, dlatego nie zapomnij o tym i weź ten fakt pod uwagę tuż przed decyzją o odchudzaniu. I pamiętaj: dasz radę i uda Ci się! Kto jak nie Ty?

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525