hbz-kate-hudson-dec-jan-2014-001-aijjxy-sq-xln-jpg

Odcienie blondu – jaki wybrać?

by • 28/01/2015 • Uroda, WłosyComments (0)36506

 

Podobno mężczyźni wolą blondynki! Czy faktycznie blond włosy mogą sprawić, że nasz obiekt westchnień zakocha się w nas od pierwszego wejrzenia? Stu procentowej pewności nigdy nie mamy, ale chyba warto spróbować! Okazuje się, że blond kolor włosów jest najczęściej wybieranym odcieniem przez większość Polek. Nic dziwnego, przecież idealnie prezentuje się ze słowiańskim typem urody. Nie wszystkie odcienie blondu będą jednak do ciebie pasowały! Zatem jaki kolor powinnaś wybrać?

 

Pod hasłem „blond” kryje się wiele nieznaczności. Same z pewnością doświadczyłyście nieraz nadmiaru nazw i odcieni, jakie proponują nam poszczególne firmy kosmetyczne. Wszystkie dostępne na rynku farby do włosów różnią się spektrum koloru, które są oznaczane specjalnymi numerologicznymi i znakowymi kodami – tzw. refleksem kolorystycznym. Każdy z nich stanowi o odpowiedniej tonacji koloru, jego intensywności czy pewnego rodzaju poblasku. Na większości opakowań farby zmieniają swoje cyfry i litery. Odcienie blondu są naprawdę różnorodne. Jak się w tym wszystkim połapać?

 

ŚCIĄGA: Oznaczenia cyfrowe i literowe.

/0  – naturalny (inne: N, NB, NN, NI)

/1 – popielaty (inne: A)

/2 – opalizujący/perłowy, fioletowy (inne: P, V, 6, 8, 89)

/03 lub /13 lub /31 – beżowy (B, GB)

/3 – złoty (inne: G, H)

/4 – miedziany (inne: K, H)

/5 – mahoniowy

/6 – czerwień (R)

/7 – matowy

 

Połączenie ze sobą dwóch liter lub liczb wskazuje na podwójny odcień. Pierwszy z wymienionych kolorów będzie dominował w ilości pigmentów w składzie każdej farby. Przykłady:

 

NA – naturalny popielaty
NB – naturalny beż
ITD – naturalny perłowy
GB – złoty beż
KN – miedziany, naturalny
VR – fioletowo czerwony

 

Odcienie blondu – rodzaje

 

Blond jest kolorem dominującym pod względem mnogości nazw, mieszanek odcieni, przez co może stać się dla nas kłopotliwy: który wybrać i czym różni się on od pozostałych? Odcienie blondu dzielą się na:

 

Neutralne (wszystkie beże, piaskowy, naturalne odcienie)

Ciepłe (złociste, słoneczne, miedziane, bursztynowe, płomienne czy miodowe)

Zimne (popielate, opalizujące, perłowe, lodowe, mroźne, platyny)

 

Aby ocenić i dokonać odpowiedniego wyboru w tej kwestii, musimy na początku przeanalizować swój naturalny koloryt. Zdaniem stylistów niemal każdy typ kobiecej urody może sobie pozwolić na przefarbowanie włosów na blond, jednak ważnym jest, aby wiedzieć jakie odcienie blondu do nas pasują. Oto szybkie i cenne wskazówki odpowiednie do Waszego typu urody, karnacji.

 

Na następnych stronach dowiesz się jakie odcienie blondu pasują do ciebie.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525