oknapas

Okna drewniano-aluminiowe – czy i kiedy warto je wybrać?

by • 08/08/2017 • DomComments (0)518

 

W polskich domach najczęściej możemy zobaczyć okna PCV. Są tanie, szczelne, nie wymagają konserwacji. Jednak nie zawsze okna plastikowe są w stanie zapewnić bardzo dobrą termoizolację. Co więcej, nie każdemu odpowiadają pod kątem estetyki. Gdy poszukujemy okien zarówno ciepłych, jak i trwałych, a przy tym naturalnych, warto zapoznać się bliżej z modelami drewniano-aluminiowymi. Kiedy sprawdzą się najlepiej?

 

Okna drewniano aluminiowe mają specjalną konstrukcję warstwową. Ich główna część wykonana jest z drewna, najczęściej impregnowanego próżniowo drewna wysokiej jakości, które posiada bardzo dobre właściwości termiczne. Z zewnątrz z kolei okna te wykańczane są aluminium – lekkim i odpornym na korodowanie metalem. Dzięki takiej podwójnej konstrukcji okna drewniano-aluminiowe są ciepłe i trwałe, łącząc w sobie zalety okien drewnianych i aluminiowych.

 

Najważniejsze zalety okien drewniano-aluminiowych:

– wysoka odporność na czynniki zewnętrzne

– bardzo dobra trwałość

– świetne parametry termoizolacyjne

– wyskoki współczynnik izolacyjności akustycznej

– możliwość wykończenia na różne kolory i wzory

– atrakcyjny i nowoczesny wygląd

– możliwość wykonania większych przeszkleń

 

Okna drewniano-aluminiowe ze względu na swoje parametry techniczne wybierane są obecnie najczęściej do domów niskoenergetycznych i pasywnych, czyli takich, które zużywają mało energii i dzięki temu są bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. W budynkach tego rodzaju stosuje się znacznie lepsze docieplenia niż w tradycyjnym budownictwie. To nie tylko izolacja ścian, ale też odpowiednia stolarka. To właśnie okna drewniano-aluminiowe pozwalają na uzyskanie najniższych współczynników przenikania ciepła, a dzięki wyposażeniu w specjalne przeszklenia nie tylko pozwalają na oświetlenie wnętrza, ale wpuszczają ciepło podgrzewające pomieszczenia.

 

Podsumowując, gdy chcemy kupić okna ciepłe, trwałe, doskonałe do domu energooszczędnego, konstrukcja drewniano-aluminiowa zasługuje na szczególną uwagę. Z ofertami producentów możemy zapoznać się już teraz przez internet.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3