zara123cvr

Okrycia wierzchnie na wiosnę

by • 02/04/2014 • Moda, TrendyComments (0)4111

 

Moda w 2014 roku jest dość skrajna i ta prawidłowość dosięga też wszelkie okrycia wierzchnie. Nosimy to samo, co w poprzednich sezonach, ale niekoniecznie tak samo. Ramoneski nabrały kolorów, kurtki uległy skróceniu, żakiety są obszerniejsze, dłuższe i coraz mniej przypominają klasyczne marynarki. Wracają jeansowe kurtki, kobiece fasony retro, a płaszcze czasem udają te, jakie znajdziemy w męskiej szafie. Zaskakują materiały, z jakich są wykonane – koronki, cieniowane faktury, metaliczne tkaniny czy przezroczysty plastik, jaki do tej pory używano jedynie w pelerynach chroniących przed deszczem.

 

Skórzane kurtki

Mogłoby się zdawać, że w ich przypadku pokazano już wszystko. Jednak okazuje się, że projektanci nie powiedzieli ostatniego słowa i wiosną 2014 mamy do czynienia z krojami, które w niczym nie przypominają popularnych ramonesek. Są znacznie krótsze, kończą się tuż za linią żeber. Stereotyop, że skórzana kurtka równa się wyłączne czerni, ewentualnie w rzadkich przypadkach brązom, też został przełamany. Dość nieśmiało, bo obok bardziej nietuzinkowych kolorów – pastelowego różu, błękitu, czy intensywnych zieleni i żółci, te klasyczne bezpiecznie się pojawiają, jednak już bez monopolu. Wciąż popularne są pikowania, duża liczba kieszeni, paski i metalowe elementy. Nowością są kurtki wykonane w całości z metalicznych tkanin.

 

2222 zalando 398 zalando 469 2 zalando 539 zalando 699 zalando 889

 

Żakiety w wydaniu retro

Najbardziej klasyczne w formie. Żakiety w stylu lat 60. Proste, pudełkowe, często z wełny boucle albo tweedu. Dość krótkie. Aby dopasować je do naszych czasów projektanci nadali im całkiem współczesne wzornictwo czy kolorystykę, niektóre są mocno błyszczące, wyszywane cekinami, gładkie, a jeszcze inne wytłaczane w egzotyczne czy kwiatowe motywy. Ciekawe są same rękawy: o długości ¾ albo w całości luźne, szerokie, rozszerzane czy przeciwnie – zwężane ku dołowi.

 

answear 229 answear 269 perhapsme 155,99 zalando 179 zalando 259 zalando 309

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525