olejargwp

Sekret pięknych i zdrowych włosów – olej arganowy

by • 16/11/2017 • Uroda, WłosyComments (0)590

 

Olejek arganowy do włosów to świetne rozwiązanie w pielęgnacji bezsilikonowej. Jako zdrowsza alternatywa dla serum silikonowego, ochrania i wygładza włosy w naturalny sposób. Poznaj najlepsze metody stosowania oleju arganowego w codziennej pielęgnacji włosów.

 

Olej arganowy to ulubieniec włosomaniaczek z całego świata, ponieważ sprawdza się w pielęgnacji włosów suchych, łamliwych, puszących się. Można powiedzieć, że to bardzo kobiecy olej nie tylko dlatego, że doskonale spisuje się w codziennej pielęgnacji. Zgodnie z tradycją ten marokański olejek powinien być wytłaczany wyłącznie przez kobiety, a cały proces jest jednym z ważniejszych rytuałów w tamtejszej kulturze. Czas na nowo odkryć olejek arganowy!

 

Jakie właściwości ma olej arganowy?

W nasionach arganii żelaznej kryje się bardzo dużo antyoksydantów, a w szczególności witaminy E. To jedna z lepiej znanych w kosmetyce witamin, nazywana witaminą młodości ze względu na swoje działanie odmładzające i eliminowanie wolnych rodników. Zimnotłoczony olej arganowy zawiera również nienasycone kwasy omega-6 i omega-9. To najważniejsze substancje, choć w mniejszych ilościach można dopatrzyć się tu m.in. karotenoidów, czy też skwalanu.

 

Jak działa olejek arganowy do włosów?

1) Stosowany jak serum na końcówki zapobiega ich rozdwajaniu.
2) Wzmacnia płaszcz hydrolipidowy, dzięki czemu włosy są lepiej nawilżone.
3) Dodaje gładkości i lekkości, neutralizując puszenie się włosów.
4) Zapewnia odżywienie, regenerację, wzmocnienie i witalność.
5) Eliminuje problemy skóry głowy np. łupież, podrażnienia.
6) Działa jak zestaw naprawczy, zapewniając dogłębną regenerację.

 

Jak nakładać olejek arganowy na włosy?

Warunek jest jeden! Żeby olej arganowy dał takie, a nie słabsze efekty, potrzebna jest minimalna wiedza na temat tego, jak go stosować. Produkt musi być oryginalny i zimnotłoczony, a taki najprędzej znajdziemy w profesjonalnych kompozycjach olejków do włosów o różnej budowie. Należy regularnie nakładać go od połowy długości włosów po końcówki, rzadziej na skórę głowy. Łatwo zmywa się zwykłym szamponem.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525