oswlaz

Jak dobrać oświetlenie do łazienki

by • 29/12/2016 • DomComments (0)1648

 

Aranżacja łazienki to trudne zadanie. Oprócz wyboru glazury, atrakcyjnej i praktycznej armatury sanitarnej i mebli czeka Ciebie także wybór oświetlenia. Właściwe światło sprawi, że łazienka będzie nie tylko prezentowała się atrakcyjnie, ale także będzie funkcjonalna. O czym należy pamiętać przy wyborze oświetlenia łazienkowego.

 

Oświetlenie w małej i dużej łazience

Pierwsze przymiarki do kupna lamp zacznij od ustalenia ile ich potrzebujesz. Ilość źródeł światła będzie się różniła w przypadku mniejszej, jak i większej przestrzeni. Zastanów się ile opraw jest Ci potrzebnych do ogólnego oświetlenia całego pomieszczenia. Możesz wybrać pojedynczą plafonierę, która posiada przeźroczysty klosz, który będzie dobrze przepuszczał światło lub zastosować spot z regulowanymi ramionami. Można je ustawić w różnym kierunku, tak by światło docierało do każdej części łazienki.

 

Praktyczne oświetlenie lustra

Każda kobieta wie, jak zbyt ciemne pomieszczenie utrudnia wykonanie makijażu. Dlatego oprócz niezbędnej lampy głównej warto zastosować także elementy mocowane nad lustrem. Kinkiet łazienkowy lub spot zamocowany nad lustrem to doskonałe rozwiązanie – wykonywanie wielu czynności higienicznych będzie o wiele łatwiejsze. Wielu procentów oferuje listwy, na których znajduje się kilka źródeł światła. Ruchome części można ukierunkować, tak by doskonale rozjaśniały przestrzeń tuż przy lustrze. Z Odradzamy instalowanie lampy naprzeciwko lustra, ponieważ światło odbije się od lustrzanej powłoki, oślepiając użytkownika. Z pewnością w takich warunkach o wiele szybciej i precyzyjniej wykonasz perfekcyjny makijaż czy wymodelujesz fryzurę.

 

23-jak-dobrac-oswietlenie-do-lazienki-1

 

Oświetlenie strefy kąpielowej

Szczególnie w dużych łazienkach warto pamiętać o oświetleniu strefy kąpielowej. Światło nie powinno być zbyt mocne, dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie wybór opraw, które znajdą się w suficie podwieszanym. Warto je także zastosować we wnękach, co także wpłynie korzystanie na sam wystrój, tworząc relaksująca atmosferę, która będzie sprzyjała kąpieli.

 

Oświetlenie przeznaczone do łazienek

Łazienka to wnętrze, w którym gromadzi się para wodna, która może mieć szkodliwy wpływ na niektóre materiały. Aby zapobiec zardzewieniu lampy czy kinkietu warto wybierać typowe oświetlenie łazienkowe. Jest ono wykonane z materiałów, które są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, jak i minimalizują ryzyko porażenia prądem. Lampy podłogowe, stołowe lub kuchenne nie powinny znaleźć się w tym pomieszczeniu.

 

23-jak-dobrac-oswietlenie-do-lazienki

 

Jaki model lampy wybrać?

Oprócz funkcjonalności bardzo często stawiamy na dekoracyjność elementów. Lampa lub kinkiet powinien pasować stylistycznie do pomieszczenia i wpływać na jego wystrój. W sprzedaży znajdziesz wiele atrakcyjnych modeli – dużą popularnością cieszą się geometryczne, proste lampy o metalicznym wykończeniu. Świetnie skomponują się z armaturą łazienkową i pasują do nowoczesnych aranżacji. Każdy miłośnik klasycznych rozwiązań także znajdzie coś dla siebie. Odradzamy wybór lamp wiszących, ponieważ w mniejszych łazienkach może ona ograniczyć swobodę ruchów.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2