dynia

Te warzywa są… owocami! Na pewno tego nie wiedziałaś!

by • 14/01/2018 • Porady kulinarneComments (0)1695

 

Jesień to czas cudownych przetworów z dyni, ponieważ jak to mówią… jest na nie sezon. Na pewno nie jeden raz na waszych stołach zagościła dynia w różnym wydaniu. Niestety nasza redakcja postanowiła troszeczkę zniszczyć wam wizję tego wspaniałego warzywa. Wszystko co wiedzieliście o dyni właśnie legnie w gruzach, a wasze życie już nigdy nie będzie takie samo. Bowiem Dynia… TO OWOC! Tak, dokładnie. Dynia w sklepie powinna leżeć obok jabłek czy cytryn.

 

Tak naprawdę najlepiej odnalazłaby się w towarzystwie bananów czy melonów, ponieważ podobnie jak dwa pozostałe dynia jest… JAGODĄ! Nawet przepyszne awokado, które dodajemy do wspaniałego Guacamole jest jagodą. To są dość nieprzyjemne fakty, zwłaszcza kiedy nasze teorie życiowe ulegają całkowitej zmianie. Nie macie dość?

 

Okazuje się, że truskawka w całej swojej pięknej okazałości, nie ma nic wspólnego z jagodami! Truskawka jest owocem pozornym, a dokładniej jagodą pozorną. Czyli coś co mogłoby się wydawać, ale w rzeczywistości jest czymś zupełnie innym. Takie rewelacje serwuje nam nauka każdego dnia.

 

Na zakończenie chcielibyśmy was poinformować, tak aby wasz cały światopogląd legł w gruzach, że marchew, którą całe życie wrzucacie do zupy, jako warzywo, również jest owocem. Chociaż docelowo my używamy jedynie korzenia marchwi.

 

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525