oznaki kryzysu zwiazku

5 oznak, że twój związek przechodzi kryzys

by • 16/09/2015 • Związki & SeksComments (0)2765

 

W każdym związku bywają dni lepsze i te gorsze. Jak jednak sprawdzić, czy problemy, które zaczęły górować nad waszymi relacjami nie zwiastują, że sytuacja zmierza w złym kierunku? Warto zwrócić uwagę na to jak wyglądają wasze codzienne kontakty i czy wciąż panuje między wami chemia. Poniżej znajdziesz oznaki kryzysu związki – kilka przykładów, które mogą świadczyć o tym, że warto zastanowić się nad przyszłością.

 

ZANIK POŻĄDANIA

Seks to jeden z najważniejszych czynników wpływających na powodzenie związku. Jeżeli pomiędzy partnerami zanika pożądanie, a seks uprawiany jest wyłącznie przy szczególnych okazjach może to być oznaką wypalenia się związku. Warto popracować nad tym tematem i spróbować ożywić wasze życie seksualne. Być może wprowadzenie kilku urozmaiceń do sypialni uratuje wasz związek. Jeżeli jednak połączyła was jedynie namiętność i chwilowe zauroczenie, które z biegiem czasu wygasło szanse na poprawę relacji mogą być bardzo niewielkie. Nie warto przeciągać takiej relacji w nieskończoność, bo może to doprowadzić jedynie do konfliktów, zdrad i cierpienia każdej ze stron.

 

MIJANIE SIĘ

Często owładnięci rutyną codziennego życia nie zauważamy, że nasz związek zaczyna przypominać relacje dwóch współlokatorów. Mijanie się podczas takich czynności jak szykowanie posiłków i ich konsumowanie lub wychodzenie bez pożegnania na studia, albo do pracy może być oznaką ochłodzenia stosunków między partnerami. Często konsekwencją może być pozostawanie w związku wyłącznie z przyzwyczajenia, a nie miłości. Rozwiązaniem jest albo rozstanie, albo praca nad relacjami panującymi między parą. Drobne czułości takie jak pocałunek na powitanie, lub chwila przytulania się przed wstaniem z łóżka może pomóc odbudować bliskość między partnerami.

 

ODDZIELNE SPĘDZANIE WOLNEGO CZASU

Oznaką pewnego kryzysu w związku jest spędzanie każdej chwili osobno. Problem można stwierdzić, jeżeli od jakiegoś czasu zauważasz, że wolny czas wolicie spędzać osobno i nawet na imprezy chodzicie wyłącznie w gronie własnych znajomych nie biorąc pod uwagę wyjścia we dwoje. Taka sytuacja może jedynie świadczyć o tym, że lepiej się czujecie bez siebie, a wasz związek jest jednym słowem luźny. Chcąc ratować to co niegdyś was połączyło musielibyście zmienić wasze nawyki i zacząć poświęcać sobie znacznie więcej czasu. Jeżeli nie będzie to możliwe warto wziąć pod uwagę pokojowe rozstanie.

 

BRAK WSPÓLNYCH TEMATÓW I ZAINTERESOWAŃ

Brak wspólnych zainteresowań i tematów do dyskusji to zaraz obok seksu jedne z najistotniejszych czynników wpływających na trwałość związku. Udana relacja musi się opierać na czymś więcej niż tylko na cielesności. Jeżeli więc widzisz, że nie znajdujesz żadnych wspólnych tematów ze swoim partnerem zastanów się nad tym, czy wasze drogi czasem nie zaczęły się rozchodzić. Być może to jedynie gorsze dni kiedy nie macie ochoty na wspólną konwersację. Jednak, gdy sytuacja będzie się powtarzać, a wy zamiast porozmawiać podczas kolacji milczycie, lub co gorsza zagłuszacie ciszę telewizorem zastanówcie się czy kontynuowanie waszego związku ma dalej sens.

 

KŁÓTNIE I KONFLIKTY

Gdy na każdym kroku i przy każdej rozmowie nie jesteście się w stanie powstrzymać od kłótni i wzajemnego dogryzania albo wybierzcie się na terapie albo szczerze porozmawiajcie o waszych problemach. Starając się w spokoju przeanalizować to co stanowi główną przyczynę narastania konfliktów w waszym związku powinniście dojść do porozumienia. Jeżeli jednak nie potraficie załagodzić napiętej sytuacji być może najlepszym rozwiązaniem będzie krótka przerwa i odpoczynek od siebie nawzajem. Świeże spojrzenie na panującą między wami relację może zaowocować nowym startem i łagodniejszym podejściem do przyszłych sporów.

 

RH

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525