paznokcie zelowe

Paznokcie żelowe – wszystko co musisz wiedzieć!

by • 20/03/2018 • Paznokcie, UrodaComments (0)7631

 

Modny manicure i zadbane dłonie to podobno pierwsza z oznak, po której możemy poznać, czy dana kobieta lubi dbać o siebie. Nie da się ukryć, że każda z nas chciałaby, aby właśnie tak ją postrzegano! Co więc zrobić, jeśli nasze paznokcie same w sobie nie wyglądają oszałamiająco, a nawet jeśli są ładne, to nie potrafimy o nie zadbać? Czas na coraz modniejsze i wygodne paznokcie żelowe. Sprawdź, co powinnaś o nich wiedzieć!

 

FENOMEN

 

Nie każda z nas może się pochwalić się swoimi, długimi i jeszcze zadbanymi paznokciami. Powstała więc na szczęście znakomita alternatywa, na której punkcie szaleją zarówno Polki, jak i większość kobiet z państw europejskich. Obok metody akrylowej, przedłużanie swoich paznokci za pomocą żelu stało się jednym z najlepszych sposobów na upiększenie naszych paznokci.

Niestety, zrobienie sobie takich paznokci żelowych na własną rękę graniczy z cudem. Do wykonania takich paznokci potrzebna jest bowiem specjalna lampa UV, która utwardza nałożony na płytkę żel, przedłużając w ten sposób nasze naturalne paznokcie. Musisz upewnić się, że kosmetyczka/znajoma zajmująca się robieniem profesjonalnego manicure, ma o tym pojęcie i jest doświadczona w tej materii. Na rynku istnieje bowiem wiele młodych dziewczyn, które chcą sobie dorobić, niekoniecznie posiadając odpowiednie uprawnienia i umiejętności do tego typu manicure.

Aplikacja takiego manicure wymaga odpowiednich umiejętności i niesłychanej ostrożności. Dlaczego? Należy bowiem tak zaaplikować żel, aby nie rozlał się on na nasze skórki. Używa się do tego specjalnych pędzli i profesjonalnego żelu służącego do przedłużania paznokci. Po prawidłowym jego nałożeniu dokonujemy naświetlania za pomocą lampy UV, które trwa zwykle około 2-3 minut. Obecnie w niemal wszystkich gabinetach kosmetycznych używa się raczej żelu jednofazowego tzn. że każda z warstw paznokci jest przedłużana za pomocą tego samego żelu. Nie wymaga ona więc dużej pracochłonności i skupienia.

 

OCZYSZCZENIE

 

– Wizyta u kosmetyczki powinna zawsze rozpocząć się od dezynfekcji dłoni. Manicurzystka powinna również zadbać o to, aby jej ręce były oczyszczone. Zwróć uwagę, czy zakłada one gumowe rękawiczki.

– Następnie powinno się usunąć wszystkie skórki wokół paznokci, które nie powinny znajdować się w okolicy płytki paznokci, gdzie w późniejszym etapie nałożymy żel

– Piłujemy, skracamy paznokcie do odpowiedniej, ulubionej długości.

– Używając specjalnych kosmetycznych gąbeczek należy wypolerować płytki paznokci. Powinny stać się matowe.

– Ponownie oczyszczamy i odtłuszczamy płytkę paznokciową przed nałożeniem żelu

 

PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI – JAKĄ METODĘ WYBRAĆ?

 

Jest kilka metod, jakimi posługują się profesjonalne manicurzystki. Najpopularniejszymi z nich są:

– utwardzanie i przedłużanie paznokci (jeśli nie chcesz bardzo długich paznokci, powinnaś zdecydować się właśnie na ten model)

– metoda jednofazowa samopoziomująca (żel nakłada się na tipsy)

– metoda tzw. formująca idealny kształt (żel staje się formą, którą formujemy w dowolny i wybrany kształt)

Jeśli jeszcze nigdy nie byłaś u profesjonalnej manicurzystki i nie wiesz, czego oczekujesz, porozmawiaj z profesjonalistą. Powiedz, czego oczekujesz, jakie chciałabyś mieć paznokcie – ona z pewnością dobierze dla Ciebie odpowiedni model tak, abyś była zadowolona. Nie wstydź się pytać!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3