grlcvr2

Idealna pielęgnacja anti-aging. Wszystko, co musisz o niej wiedzieć

by • 01/04/2019 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)1223

 

Anti-aging powinien być najważniejszym celem każdej pielęgnacji. Nieważne, ile masz lat – zarówno 20-latka, jak i dojrzała kobieta powinna o to zadbać. Dowiedz się, co zrobić, aby przeciwstarzeniowa pielęgnacja była naprawdę skuteczna.

 

Zahamowanie procesu starzenia się skóry

Starzenie się skóry to proces, który przebiega jednocześnie we wszystkich jej warstwach – od naskórka aż do skóry właściwej. Pierwsze oznaki są dla nas praktycznie niewidoczne, chociaż można poczuć stopniową utratę nawilżenia i jędrności, jest to jednak trudne do zauważenia. Pod mikroskopem można natomiast dostrzec znaczne ograniczenie liczby fibroblastów i zmniejszenie ich wielkości. To właśnie odpowiada za stopniowo zmniejszającą się elastyczność.

Zachodzący z biegiem czasu spadek liczby makrofagów sprawia, że włókna kolagenowe ulegają fragmentaryzacji. Dlatego skóra staje się mniej elastyczna i mniej odporna na urazy. Ponadto zmiany pojawiają się także w samym naskórku. Zwiększa się jego warstwa rogowa, a proces złuszczania się spowalnia. Cera jest w widocznie gorszej kondycji, dużo gorzej radzi sobie z obroną przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zahamowanie procesu starzenia się skóry powinno zatem być dwutorowe i polegać na ochronie zewnętrznej, jak i na wzmocnieniu wewnętrznych struktur skóry właściwej.

 

Codzienna pielęgnacja anti-aging

Na każdym etapie życia należy zadbać o pielęgnację anti-aging. Systematyczna pielęgnacja domowa może w tej materii zdziałać cuda, ale musisz postawić na najlepszej jakości kosmetyki, których składniki aktywne trafią dokładnie w punkt i dotrą do potrzeb twojej skóry. Muszą przenikać do głębokich warstw cery i tam zacząć działać, stymulować proces produkcji kolagenu i wzmacniać, a jednocześnie chronić z zewnątrz, zwłaszcza przed słońcem.

Codzienna pielęgnacja powinna polegać na dostarczeniu skórze składników, które aktywują działanie jej komórek. Jednym z nich jest koloidalny peptyd złota (obecny na przykład w kremie AUTHORITY Instant Luminous Lifting krem na dzień marki Dr Irena Eris), można także szukać kosmetyków z witaminą C, frakcją z Cucurbita Pepo, jadem żmii czy substancjami detoksykującymi. W tym przypadku świetnie sprawdzają się kremy – masaż w czasie nakładania kosmetyku doskonale stymuluje mikrokrążenie skóry, sprawiając, że jest bardziej odżywiona i w lepszym stanie.

 

Przeciwdziałanie starzeniu się skóry

Starzenie się skóry to proces nieodwracalny. Nie można go trwale zatrzymać, ale można sprawić, że będzie postępował o wiele wolniej. Jak to zrobić? Przede wszystkim zadbać o to, by skóra zawsze była w idealnej kondycji. Anti-aging to nie tylko stosowanie kosmetyków pielęgnujących, lecz także na przykład ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB. Warto też zadbać o odpowiednie nawilżenie i od zewnątrz, i od wewnątrz.

Przeciwdziałanie starzeniu się skóry to również jej dokładne oczyszczanie i detoksykacja – nadmiernie obciążona cera nie będzie się regenerować, a to kluczowe dla zachowania młodości na dłużej. Niebagatelne znaczenie ma także to, co jemy na co dzień.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.