piersioeneke

Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać ten idealny?

by • 20/08/2018 • Związki & SeksComments (0)1187

 

Chcesz się oświadczyć ukochanej kobiecie? Zanim zaplanujesz, jak poprosisz ją o rękę, musisz wyposażyć się w jeden, bardzo ważny element. Chodzi oczywiście o pierścionek zaręczynowy. To on jest najpiękniejszym symbolem więzi, która Was połączyła i stanowi zapowiedź zbliżającego się ślubu. Jak wybrać ten idealny? Oto kilka wskazówek.

 

Poszukując idealnego pierścionka zaręczynowego, powinieneś wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze – rozmiar, ponieważ pierścionek musi pasować, jak ulał na jej serdeczny palec. Po drugie – materiał wykonania – w końcu to biżuteria, która będzie towarzyszyła Twojej przyszłej żonie na co dzień. Po trzecie zaś – design. Omówmy wszystkie te elementy po kolei.

 

Jak dobrać idealny rozmiar pierścionka?

Zaręczyny mają być zazwyczaj niespodzianką dla ukochanej. A skoro tak, nie możesz po prostu poprosić ją o to, aby podała Ci rozmiar pierścionka, ani też zaprosić jej do salonu jubilerskiego, aby tam – za pomocą specjalnej miarki – poznać ten idealny. Co zatem możesz zrobić? Najprostsze zadanie czeka Cię wówczas, gdy Twoja ukochana na co dzień nosi pierścionki. Wówczas możesz pożyczyć na chwilę jeden z nich i albo zmierzyć jego wewnętrzny obwód, albo też wybrać się do jubilera, aby ten precyzyjnie określił, który rozmiar najlepiej będzie pasował.

A co, jeśli to okaże się niemożliwe? Zasadniczo – masz dwie opcje. Możesz wybrać najbardziej typowy rozmiar – to 11 lub 12 i, ewentualnie, później wymienić pierścionek lub oddać go do poszerzenia / zwężenia. Możesz też spróbować dyskretnie zmierzyć obwód jej serdecznego palca w najszerszym miejscu.

pierscionek-z-brylanten

Złoto, platyna czy coś innego?

Pierścionki zaręczynowe mogą, de facto, powstać z każdego metalu szlachetnego. Niemniej jednak, jako że jest to dość szczególna i ważna ozdoba – warto zainwestować w model wykonany z wysokiej klasy materiału. Takiego, który:

  • zachwyca eleganckim, metalicznym połyskiem,
  • przybrał odpowiednią barwę – przy czym warto pamiętać, że złoto może być nie tylko żółte, ale również białe, a nawet (niezwykle modne ostatnio) – różowe,
  • wyróżnia się wysoką odpornością i na odkształcenia, i na uszkodzenia mechaniczne oraz nie jest podatny na utlenianie.

Z tych powodów do wyboru masz właściwie dwie opcje. Pierwsza – i chętniej wybierana – to złoto, najlepiej 14-karatowe lub wyższej próby. Druga – to platyna. Platyna jest bardziej ekskluzywna, a przez to również bardziej kosztowna. Dlatego najmodniejsze pierścionki dla narzeczonej, jak między innymi pierścionki zaręczynowe Marko, powstają przede wszystkim ze złota.

pierscionki-z-szafirem

Pierścionki zaręczynowe – jaki kamień wybrać?

Ostatnia kwestia, nad którą powinieneś się zastanowić, to design samego pierścionka. Oczywiście – w każdym znajdzie się pięknie oszlifowany kamień. W wersji najbardziej klasycznej będzie to diament o brylantowym szlifie. Niemniej jednak, to dopiero początek możliwości. W pierścionku zaręczynowym mogą zagościć również inne kamienie – np. rubiny, szafiry czy topazy. Można sięgnąć też po kamienie półszlachetne, a także – w wersji ekonomicznej (ale nie mniej pięknej!) – po cyrkonie.

Na design pierścionka wpływ będzie miał nie tylko typ zastosowanego w nim kamienia, ale także samo wzornictwo. Do wyboru masz modele klasyczne – te z jednym brylantem zamkniętym w subtelnej „koronie” nad obrączką, minimalistyczne – w których kamienie są ukryte w obrączce, jak również zdecydowanie bardziej ozdobne – np. wykonane z mieszanki białego i żółtego złota, z kamieniami w kilku kolorach. Wybierając, kieruj się gustem ukochanej. Jeśli jednak nie jesteś pewien, co jej się spodoba – poproś o pomoc w zakupach jedną z jej przyjaciółek. Taka podpowiedź z pewnością będzie nieoceniona!

I najważniejsze: nie zapomnij, aby moment, gdy będziesz jej wręczać pierścionek zaręczynowy, był magiczny. Zaplanuj tę chwilę tak, aby na zawsze utkwiła w Waszej pamięci.

 

pierscionek-biale-zloto-topaz-na-reku

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3