silownia pierwszy

Pierwszy raz na siłowni? Przełam strach!

by • 28/01/2018 • Sport / FitnessComments (0)8103

 

Siłownia powoli przestaje być typowo męskim miejscem – my, kobiety, stopniowo zaczynamy się do niej przekonywać, poznając liczne zalety i korzyści płynące z ćwiczeń siłowych. Wciąż jednak często słyszę od znajomych niechętne głosy – panie wybierają fitness lub inne zajęcia, bo wstydzą się wkroczyć do męskiej strefy ciężarów. Brakuje im też wiedzy na temat fenomenalnego działania tego typu treningu. Przekonaj się sama, czy siłownia jest dla Ciebie!

 

Jakie efekty?

Na początek skończ ze stereotypowym myśleniem – siłownia nie zrobi z Ciebie kulturystki! Ciało kobiety nie jest do tego stworzone – potrzeba więc włożyć o wiele więcej pracy w budowanie tkanki mięśniowej niż u mężczyzn. Sylwetki bikini fitness osiągane są poprzez restrykcyjne plany żywieniowe i treningowe, a także często różne suplementy. Ty, ćwicząc siłowo, będziesz przede wszystkim ujędrniać i delikatnie rzeźbić swą figurę. No i oczywiście spalać tłuszczyk!

 

Jak pokonać strach?

Wstydzisz się, że wchodząc pomiędzy grupę ćwiczących mężczyzn wyjdziesz na niedouczoną? A może krępujesz się pokazać swe niedoskonałości? Nic bardziej mylnego! Nieumiejętność korzystania z maszyn to przecież zupełnie normalna rzecz – każdy tak zaczynał. Z pewnością spotkasz się z chęcią pomocy od wielu stałych bywalców siłowni. A co do wyglądu – nie martw się, nawet jeśli uważasz, że masz ku temu powody. W tym miejscu każdy znalazł się z tego samego powodu – by porządnie się spocić i popracować nad swoim ciałem. W przełamaniu strachu pomoże również zabranie ze sobą kogoś bliskiego – zaproponuj przyjaciółce lub partnerowi wspólne wyjście na siłownie. Może to będzie początkiem wspólnej pasji? Możesz też skorzystać z profesjonalnej pomocy – pod opieką trenera szybko załapiesz co i jak.

 

Co potrzebujesz?

Przede wszystkim – odpowiednie buty i stanik sportowy. Trening w zwykłych tenisówkach i nieusztywnianym topie nie wróży nic dobrego. Zaniedbanie tych kwestii może zaważyć na Twoim zdrowiu – obuwie musi być przeznaczone do ćwiczeń, by amortyzowało i zabezpieczało stopę, a stanik utrzyma Twój biust i zapobiegnie jego deformacji oraz rozciąganiu skóry.

 

Dopiero teraz możesz zastanowić się nad kupnem innych akcesoriów. Torba, oczywiście, nie jest konieczna, ale dzięki swej pojemności zmieścisz w niej wszystko co potrzebne. Skarpetki bezszwowe i ze specjalnego materiału, który zapobiega otarciom i gromadzeniu się bakterii również będą świetnym pomysłem. W wielu siłowniach zabronione jest wchodzenie na salę bez ręcznika – gdy korzystasz z maty lub sprzętu pamiętaj, by najpierw podłożyć tam swój ręcznik. Fajnym gadżetem jest również shaker, gdzie możesz przechować swój potreningowy posiłek w postaci koktajlu.

 

Teraz, kiedy już wszystko wiesz, czas na pierwszą wizytę na siłowni! Kompletując swój strój, pamiętaj by przede wszystkim zadbać o względy zdrowotne i wygodę, dopiero później o wygląd – tylko wtedy Twój trening będzie w pełni satysfakcjonujący. A jeśli szukasz dla siebie wymienionych wyżej akcesoriów, zajrzyj na oladi.pl – galerię internetową, gdzie szeroki asortyment i możliwość porównania cen zapewnią Ci udane zakupy.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525