pies

Pies na stres

by • 21/09/2013 • Styl życia, ZwierzętaComments (0)1731

 

Jeżeli zastanawiałaś się kiedyś jak zwierzęta mogą zmniejszyć nasze stresy i niepokoje, my udzielimy ci odpowiedzi.

 

Zwierzęta mogą być świetnym lekiem na nasze lęki i problemy. Udokumentowany jest fakt, że spędzanie czasu w towarzystwie zwierząt sprawia, iż czujemy się lepiej. Jednym ze sposobów radzenia sobie ze stresem jest zastępowanie negatywnych myśli tymi pozytywnymi. Zwierzęta mogą nam pomóc w zrelaksowaniu się oraz w skupieniu się na dobrych rzeczach jakie spotkały nas w ciągu dnia. Przebywanie w ich towarzystwie stanowi doskonałą odskocznię od problemów i nerwów związanych z pracą.

 

tumblr_mt7wtpogpw1shpz3ho1_500

 

Pies potrafi być doskonałym kompanem. Może pomóc przezwyciężyć nasze fobie i lęki. Jest on idealnym rozwiązaniem, jeżeli nie radzimy sobie z samotnością i nie lubimy wracać do pustego mieszkania. Nic chyba tak nie poprawia humoru jak szczerze cieszący się psiak witający właściciela już w progu drzwi. Jeśli czujemy się źle pies to wyczuje i będzie się starał pocieszyć właściciela.  Posiadanie psa jest doskonałym lekiem w walce z depresją i stanami lękowymi. Może on być dla nas motywacją. Pomaga on nam w zmobilizowaniu się do działania i nie poddawania się w kryzysowych sytuacjach. Często nasi czworonożni przyjaciele są wykorzystywani w psychoterapiach ponieważ udowodniono, że zwierzęta mają korzystny wpływ na naszą psychikę. Zabawa z naszym zwierzakiem dodaje nam pewności siebie i daje energię do działania. Przebywając z psem i skupiając całą naszą uwagę na nim odchodzimy daleko myślami od otaczającej nas rzeczywistości i niemiłych wspomnień.

O ile zwierze może mieć wpływ na poprawę naszego nastroju, a przebywanie w jego towarzystwie pomaga zmniejszyć niepokoje naszego codziennego życia, nie jest ono jednak w stanie zastąpić profesjonalnej pomocy. Gdy jest już na prawdę źle nawet pies nie pomoże.

 

RH

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525