laziencas

Plafon i kinkiet – najlepsze oświetlenie do łazienki

by • 31/10/2017 • DomComments (0)946

 

Oświetlenie spełnia podwójną rolę w każdym wnętrzu. Nie inaczej jest z oświetleniem łazienki, które z jednej strony ma odpowiednio rozjaśniać przestrzeń, a z drugiej stanowi element dekoracyjny. Decydują się na zakup lamp do łazienki, warto rozważyć wybór plafonu i kinkietów. Dlaczego?

 

Oświetlenie łazienki – główne i dodatkowe

Plafony i kinkiety stanową dużą grupę opraw przeznaczonych do użytku w łazience. Łączy je wysoki stopień ochrony IP 44, dzięki któremu lampy są odporne na szkodliwe działanie wilgoci obecnej we wnętrzu w dużej ilości.

Plafony i kinkiety dają możliwość wyposażenia się w dopasowane stylistycznie oświetlenie główne oraz punktowe. Pierwsze z nich zamontowane na suficie równomiernie rozpraszają światło po całym pomieszczeniu, natomiast drugie idealnie sprawdzają się jako oświetlenie przestrzeni przy umywalce i lustrze. Skompletowanie pasujących do siebie opraw nie jest trudne – poszczególne kolekcje obejmują kilka różnych rodzajów lamp (zwykle plafon, kinkiet i listwę), spośród których możemy wybrać najbardziej odpowiadające nam elementy.

 

plafon-i-kinkiet-–-najlepsze-oswietlenie-do-lazienki_2

 

Modny plafon do łazienki

Plafony łazienkowe to najczęściej płaskie lampy przylegające do sufitu. W nowoczesnej wersji mogą być masywniejsze i przypominać formą bryłę, np. walec. Modnym rozwiązaniem do łazienki są także lampy sufitowe inspirowane formą plafonu, ale połączone z tzw. spotami lub reflektorkami. Są one przytwierdzone do płaskiej podstawie i ruchome, co oznacza, że można zmieniać ich położenie, tak by skierować strumień światła w wybrane miejsce.

Plafon do łazienki może być utrzymany w różnych kolorach – najczęściej jest to biel, czerń, a także typowe dla modernistycznych aranżacji odcienie metaliczne. Dominują klasyczne okrągłe formy, a także modele kwadratowe, które ostrymi, równymi krawędziami nawiązują do obowiązujących trendów.

 

plafon-i-kinkiet-–-najlepsze-oswietlenie-do-lazienki_3

 

Niezawodny kinkiet łazienkowy

O ile w łazience zwykle wystarczy jedne plafon, o tyle kinkietów można użyć więcej. Najczęściej znajdują one zastosowanie przy umywalce, gdzie montuje się je po obu stronach lustra lub też nad nim (pod warunkiem, że nie posiada ono własnego oświetlenia). Tego typu lampy ścienne doskonale zastępują również główne oświetlenie w czasie relaksujących kąpieli, gdy rozjaśniają przestrzeń subtelniejszą poświatą i tworzą we wnętrzu kameralną atmosferę.

Jakie kinkiety mamy do wyboru? Są wśród nich modele ze źródłem światła skierowanym pionowo do góry niczym świeca albo w dół. Są także lampy zorientowane poziomo – to najczęściej projekty bardzo oszczędne w formie, minimalistyczne. Kinkiet łazienkowy może mieć postać świecącej kuli zamontowanej na podstawie, regulowanego spotu albo lampy z kloszem typowym dla wiszących lamp sufitowych. Co ciekawe, do wyboru mamy nie tylko kinkiety pojedyncze, ale także podwójne, które zapewniają więcej światła.

Wybór kinkietów dostępnych w popularnych sklepach jest bardzo duży i obejmuje oprawy utrzymane w różnym stylu. Kinkiet łazienkowy z Castorama.pl z pewnością spełni oczekiwania osób urządzających łazienkowe wnętrze, szczególnie jeśli jest ono utrzymane w stylu nowoczesnym. Dopasowany do plafonu pozwoli na funkcjonalne i eleganckie oświetlenie pomieszczenia.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525