krzeslabir

5 zaskakująco świeżych pomysłów na plakaty w stylu skandynawskim

by • 21/08/2017 • DomComments (0)440

 

W kwestii stylu skandynawskiego powiedziano już chyba wszystko, co tylko było można. Przecież to jeden z najpopularniejszych (o ile nie w ogóle najpopularniejszy) stylów dekoracyjnych ostatnich lat: był dosłownie wszędzie! Czy jest jeszcze cokolwiek, czym mógłby nas zaskoczyć? Okazuje się, że tak!

 

Czy wiesz, w czym tkwi bodaj największa siła stylu skandynawskiego? Co sprawiło, że jest tak oszałamiająco popularny praktycznie na całym świecie? Że na jego elementy można natknąć się i w willach bogaczy, i w studenckich kawalerkach? To, że bardzo łatwo jest go zaadaptować do własnych upodobań i wymogów wnętrza! Szafka kupiona w słynnym szwedzkim wnętrzarskim hipermarkecie będzie wyglądała równie dobrze w małej, przytulnej kawiarence, jak w biurze rachunkowym. Trudno o styl bardziej uniwersalny niż właśnie scandi. Dokładnie tak samo jest z plakatami utrzymanymi w tym stylu: będą pasować do mnóstwa rozmaitych wnętrz, jeżeli tylko zostaną sprytnie zaaranżowane. Jak to zrobić? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła nam specjalistka od dekorowania wnętrz z firmy Myloview, specjalizującej się między innymi właśnie w dekoracjach ściennych utrzymanych w stylu mroźnej (i czasem zaskakująco ciepłej) Północy.

 

Ramka poprawia wszystko

Rozważając udekorowanie wnętrza z wykorzystaniem plakatów, bardzo często planujemy zawiesić je oprawione w antyramę, bo to najpopularniejszy ze sposobów „radzenia sobie” z tego rodzaju ozdobą, ale… właściwie dlaczego? Przecież znacznie ciekawiej będzie wyglądała tradycyjna rama!

 

Kolorowa ramka nie tylko wspaniale podkreśli wzór plakatu, ale także ułatwi dopasowanie go do pozostałych elementów wystroju wnętrza – tłumaczy specjalistka z Myloview. – Można także wykorzystać ją w charakterze barwnego akcentu, jeżeli plakat o neutralnej kolorystyce ma zostać zawieszony na równie neutralnej ścianie.

 

Minimalizm jest zawsze w modzie

Pod pewnymi względami styl skandynawski jest alternatywą dla minimalizmu: jest od niego znacznie cieplejszy, bardziej „domowy”. Jednocześnie oba te style świetnie się ze sobą dogadują: minimalizm wzbogacony o garść barwnych dekoracji nabiera skandynawskiego charakteru, a styl scandi w swojej najbardziej oszczędnej wersji niemal do złudzenia przypomina minimalizm.

 

Minimalistyczne plakaty w stylu skandynawskim pasują właściwie do każdego wnętrza – zauważa dekoratorka z Myloview. – Jeżeli więc naprawdę nie masz pomysłu na to, co konkretnie chciałbyś mieć na swoich ścianach, możesz wybierać ten styl dekoracji w ciemno, bo zawsze będzie wyglądał dobrze!

 

 

W kupie raźniej (i bardziej stylowo)

 

F_129275420_kadr

https://myloview.pl/plakaty/wg-kategorii/style/styl-skandynawski/

 

 

Od minimalizmu przechodzimy w drugą skrajność: prawdziwe dekoracyjne bogactwo! Jeśli pojedynczy plakat Ci nie wystarcza, dlaczego właściwie miałbyś poprzestawać na jednym, skoro znacznie ciekawiej będzie wyglądać… trójka? Albo sześć? Albo dziewięć?

 

Uwielbiam tworzyć kompozycje z plakatów, a zwłaszcza z plakatów połączonych z innego rodzaju dekoracjami – zachwyca się projektantka wnętrz z Myloview – To coś, co zawsze wygląda bardzo spektakularnie, a jednocześnie daje niemal nieskończone możliwości dopasowywania projektu do indywidualnych potrzeb i preferencji. Mój sposób na stworzenie kompozycji, która wygląda stylowo, a nie przypadkowo, to dobranie elementów w taki sposób, aby coś je łączyło. Dobieram na przykład trzy różne plakaty, ale wszystkie mają ten sam format. Albo plakaty styl skandynawski zestawiam z innymi ozdobami, na przykład zdjęciami albo obrazami, ale utrzymanymi w tej samej tonacji kolorystycznej. Takie połączenie spójności i różnorodności zawsze wygląda naprawdę świetnie!

 

Zestaw plakaty w stylu skandynawskim z innymi dekoracjami

To pomysł podobny do powyższego, ale poniekąd w innej skali. Chodzi o to, aby plakaty na ścianę (styl skandynawski interesuje nas tu szczególnie, ale tak naprawdę mogą to być dowolne plakaty) harmonizowały z innymi dekoracyjnymi elementami wnętrza.

 

To proste: masz czerwony dywan, więc nieopodal zawieszasz plakat z przewagą czerwieni. Masz ukochaną porcelanową rzeźbę, więc zestawiasz ją z plakatem o białym tle – wyjaśnia ekspertka Myloview. – Chodzi o to, aby plakaty tworzyły „pary” z innymi elementami aranżacji, bo to sprawia, że wystrój wydaje się znacznie bardziej spójny.

 

58461732

https://myloview.pl/fototapeta-do-what-you-love-inscription-on-abstract-geometric-modern-background-nr-5E3E10F

 

Po co właściwie zawieszać plakat?

Jako nastolatki przyklejaliśmy plakaty do ścian przy pomocy taśmy klejącej (albo, o zgrozo, przypinaliśmy je pinezkami!), więc teraz zawieszenie plakatu wydaje nam się konieczne, aby można było uznać go za „dorosłą” ozdobę. Tylko… właściwie dlaczego?

 

Plakaty, podobnie jak obrazy, wcale nie muszą wisieć na ścianie, aby robić dobre wrażenie – sugeruje projektantka z Myloview. – Równie interesujący efekt uzyskać można, opierając plakat (koniecznie możliwie jak największy – małe formaty absolutnie nie wchodzą tutaj w grę!) o ścianę w miejscu, w którym będzie dobrze widoczny, i w którym nie będzie groziło mu przypadkowe kopnięcie. Ten sposób wyeksponowania dekoracji doda wnętrzu artystowskiej, bardzo stylowej aury. Warto spróbować!

 

A Ty, w jaki sposób wyeksponowałbyś swoje plakaty w stylu skandynawskim? Koniecznie daj nam znać w komentarzach!

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525