mineralnecover

Podkłady mineralne – rewolucja w makijażu

by • 04/04/2014 • Makijaż, UrodaComments (0)2811

 

Rynek kosmetyków do makijażu pęka w szwach, w drogeriach dostępne są podkłady w postaci płynnej, w kamieniu, w sztyfcie. Tańsze, droższe, kryjące, matujące. Wszystkie podkłady cechuje jednak chemiczny skład. Parabeny, silikony, alkohol – wszystko to nierzadko podrażnia cerę powodując pogorszenie stanu skóry. Co zrobić, gdy nasza twarz nie przypomina tych z okładek czasopism? Czy istnieje sposób, aby połączyć pielęgnacje z makijażem? Podkłady mineralne stają się idealnym rozwiązaniem!

 

Podkłady mineralne pojawiają się na rynku coraz częściej. Do wyboru mamy m.in. Everyday Minerals, Lily Lolo , Meow Cosmetics, Bare Minerals, a także polskie Annabelle Minerals, które cieszą się podobnym zainteresowaniem. Głównymi zaletami „minerałów” jest bogata gama kolorystyczna (często niedostępna w przypadku podkładów drogeryjnych), naturalny skład idealny dla cer problemowych oraz wydajność i wielowymiarowość.

 

1210850959

SKLEP – KOSMETYKI MINERALNE

 

Skład

Kosmetyki mineralne  składają się głównie z: mika, tlenek cynku, tlenek tytanu. Mają one istotne dla podkładu funkcje. Matują, chronią przed promieniami UVA i UVB, działają antybakteryjnie i zapewniają odpowiednie krycie. Ponadto w składzie znajdziemy pigmenty i dodatki (tylko naturalne).

 

podkład mineralny

 

Krycie

Podkłady mineralne są idealną alternatywą dla osób zmagających się z trądzikiem. Kosmetyk nakładamy pędzlem, na sucho bądź na mokro, w zależności od krycia, które pragniemy uzyskać. Stopniując ilość kosmetyku możemy uzyskać cerę idealną, bez efektu maski. W przypadku cer bezproblemowych wystarczy delikatne pociągnięcie pędzla. Nie dochodzi do zatykaniu porów, skóra oddycha i jest doskonale zmatowiona.

 

Sposoby nakładania podkładu

Aby pokryć twarz wystarczy nam dosłownie odrobina kosmetyku.

Jedną z metod nakładania mineralnego podkładu jest ‘stemplowanie’. Za pomocą wcześniej zwilżonego pędzla (np. Kabuki, Flat top) wklepujemy proszek w skórę.

Kolejną możliwością jest rozprowadzanie podkładu kolistymi ruchami. Należy jednak pamiętać, żeby nałożyć kilka cienkich warstw zamiast jednej grubej, aby osiągnięty efekt był naturalny.

Makijaż możemy robić na sucho jak i na mokro, w celu lepszego pokrycia niedoskonałości. Wiele osób jako primer pod minerały poleca oleje naturalne i masła, dzięki czemu podkład idealnie się wchłania i dopasowuje do skóry.

 

Dostępność i cena

Podkłady mineralne nie są łatwo dostępne. Większość z nich zamówić można jedynie przez internet. Ceny wahają się od 40 zł wzwyż, ale są to dobrze zainwestowane pieniądze. Podkład starcza na bardzo długo i jest dostępny w różnych wymiarach. Większość producentów ma w swej ofercie testery, które pozwolą na dobranie idealnej konsystencji i koloru. Kosmetyki posiadają długą datę ważności.

 

Podsumowując, kosmetyki mineralne to cudowna zmiana w makijażu. Nowość, która łączy w sobie pielęgnacje i kamuflaż.

 

Ciekawe oferty kosmetyków mineralnych

Sklep z kosmetykami mineralnymi

 

Monika Mykicka

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3