8477772511_2c59da6d2b_o

Podróżowanie samochodem z psem

by • 01/10/2013 • Styl życia, ZwierzętaComments (0)1565

 

Jeśli na sam dźwięk włączonego silnika twój pies zaczyna się nerwowo trząść i zdradza wszelkie oznaki niepokoju powinnaś zacząć z nim pracę nad zapobieganiem lęku związanego z podróżą. Pies w takim stanie nie tylko czuje się niekomfortowo ale może także powodować niebezpieczne warunki jazdy dla wszystkich pasażerów. My pomożemy ci złagodzić jego obawy i sprawić, że samochodowe wycieczki z psem będą pozytywnym doświadczeniem.

 

Najważniejsza jest rutyna i wczesne przyzwyczajanie pupila do środka transportu. Zacznij od spacerów do samochodu. Umieszczaj kilka smakołyków na fotelu by mógł je powąchać i zjeść. Dzięki temu twój pies przyzwyczai się do samochodu i będzie się w nim czuć komfortowo. Ważne jest bezpieczne podróżowanie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pasów, fotelików i transporterów. Zobacz w czym twój pies czuje się najlepiej i spraw mu taki prezent. Jeśli planujecie przewozić psa w plastikowych transporterach warto wrzucić do środka ulubioną zabawkę i jakieś smakołyki by twój pupil wiedział, że jest to bezpieczne miejsce, gdzie można się bawić i coś się dzieje. Jeśli to jeszcze szczeniak, stwórz mu przyjazne warunki poprzez umieszczenie w aucie koca i elementu odzieży lub jakiejś szmatki, która będzie mu przypominać ciebie i wygodne otoczenie jakie panuje w domu.

 

Kiedy twój pies czuje się już komfortowo i bezpiecznie przebywając w samochodzie możesz przejść do kolejnego etapu jakim jest włączanie silnika. Nie śpiesz się i upewniaj się, że zwierze pozostaje spokojne i opanowane. Dopiero, gdy tak się stanie możesz przystąpić do kolejnych działań, czyli jazdy.

 

Jeśli chcesz by twój pies był szczęśliwy w trakcie podróży musisz wykazać się cierpliwością i dobrą wolą. Chwal go za każde poczynione postępy, a zobaczysz że twój pupil chętnie będzie z tobą współpracować. Wielu właścicieli popełnia błąd rezygnując w środku z treningu co powoduje dezorientację psa i powrót do początku szkolenia. Zadbaj o to by twój pies czuł się dobrze nie tylko w domu, ale też w aucie. W końcu twoje szczęście to również jego szczęście.

 

RH

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525