makeup-g5ec3ef623_1920

Podstawy makijażu permanentnego. Co musisz wiedzieć?

by • 14/12/2021 • UrodaComments (0)688

 

Zawód linergistki, czyli osoby wykonującej makijaż permanentny, od kilku lat zyskuje na popularności. Skąd wziął się ten wzrost zainteresowania? Odpowiedź zdaje się oczywista. Coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny, który już dawno przestał kojarzyć się ze sztucznością. Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się zostać profesjonalną makijażystką?

 

Podstawowe narzędzia pracy

Zanim zdecydujesz się na zakup podstawowych narzędzi, zastanów się, czy na pewno jest to zawód, w którym chcesz się rozwijać. Bycie linergistką wymaga dużego wyczucia estetyki, pewnych zdolności manualnych oraz dobrego kontaktu z klientem. Jeśli posiadasz wszystkie te cechy, możesz zakupić swój pierwszy sprzęt do robienia makijażu permanentnego. Potrzebne będzie Ci odpowiednie urządzenie, kartridże oraz pigmenty. Nie musisz od razu wydawać na nie ogromnej sumy pieniędzy. Pamiętaj jednak, że im lepsza jakość narzędzi pracy, tym szybciej opanujesz podstawy makijażu permanentnego.

 

Kursy i szkolenia

Najprostszą drogą do zostania profesjonalną linergistką jest przystąpienie do odpowiednich kursów oraz szkoleń, prowadzonych przez profesjonalistów. Dzięki temu dowiesz się najważniejszych kwestii związanych z makijażem permanentnych od osób, które działają w tym fachu od wielu lat. W ten sposób unikniesz też podstawowych błędów początkującego. Można oczywiście stawiać pierwsze kroki samodzielnie. Jednak jeśli przypadkiem nabierzesz nieprawidłowych nawyków, potem może być Ci ciężko je wyeliminować. Pamiętaj też, że wykonywanie trwałego makijażu jest odpowiedzialną pracą. Liczą się nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim bezpieczeństwo każdej klientki. W trakcie profesjonalnych kursów oraz szkoleń poznasz tajniki higieny pracy oraz obsługi na najwyższym poziomie.

 

Jak ćwiczyć?

Materiały szkoleniowe są potrzebne każdemu początkującemu linergiście. Niezbędne okażą się przede wszystkim skórki treningowe z nadrukowanymi szablonami. Z ich pomocą nauczysz się poprawnego rysunku oraz metod pigmentacji. To bardzo ważne, żeby ćwiczyć na skórkach lateksowych, zanim przejdziesz do wykonywania makijażu permanentnego na klientkach. Tę usługę można przyrównać do wykonywania tatuażu, ponieważ zabieg opiera się na bardzo podobnych zasadach. Co za tym idzie, efekty Twojej pracy będą widoczne przez długi czas. Upewnij się, że jesteś dobrze przygotowana, zanim wykonasz swój pierwszy trwały makijaż na klientce.

 

Praca z produktami wysokiej jakości

W pracy początkującego linergisty bardzo ważne są produkty, których używa. O ile do samych ćwiczeń dopuszcza się stosowanie pigmentów lub kartridży nieco słabszej jakości, nie można sobie na to pozwolić przy pracy na kliencie. Nawet jeśli jeszcze Twój poziom odbiega od mistrzowskiego, zawsze stawiaj na sprawdzone produkty. Godny polecenia sklep z artykułami do makijażu permanentnego znajdziesz pod tym linkiem: quantumpmu.com.

 

Czy robienie makijażu permanentnego jest opłacalne?

Patrząc na ceny kursów i szkoleń oraz profesjonalnych narzędzi pracy linergistki, możesz zastanawiać się, czy ta praca w ogóle jest opłacalna. Trzeba uczciwie przyznać, że na początku musisz sporo zainwestować w swój nowy zawód. Jednak gwarantujemy, że przyniesie Ci to wymierne korzyści. Być może pieniądze nie zwrócą Ci się natychmiast i może nawet wydawać się, że jesteś stratna. Jednak z czasem, kiedy zdobędziesz odpowiednią renomę i fach w ręku, Twoja praca zacznie przynosić Ci naprawdę spore zyski, a przede wszystkim ogromną satysfakcję.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.