eurowizjacover

Podsumowanie Eurowizji 2014

by • 11/05/2014 • MuzykaComments (0)5127

 

Kolejny raz Polska musiała przekonać się, że konkurs piosenki Eurowizji nie jest dla niej zbyt szczęśliwy. Dzisiaj kiedy odpadły już emocje i szczerze możemy pogratulować reprezentacji Austrii zwycięstwa, na spokojnie możemy również przeanalizować wyniki głosowania. Jak się okazuje długo wyczekiwane przez nasz kraj Jury okazało się być naszą największą zmorą wczorajszego wieczoru. Gdyby nie międzynarodowy panel sędziowski, Donatan i Cleo zajęliby ostatecznie 5. Pozycję!

 

Tego przynajmniej chciała Europa, która zdecydowanie zakochała się w naszych dorodnych paniach. Co prawda nie ma to większego znaczenia, ponieważ wszyscy doskonale wiemy, że liczy się tylko i wyłącznie zwycięzca, a o reszcie wszyscy zapominamy. Jednak nasza duma narodowa podpowiada nam, że TOP5 brzmi lepiej niż TOP15, zwłaszcza w sytuacji, kiedy Polsce nigdy nie udało się zdobyć zwycięstwa.

 

 

Conchita i jej „Rise Like a Phoenix” okazała się być ulubieńcem większości krajów Europy. Jak się okazuje również Polaków. Niestety podczas oficjalnego wręczania punktów, Austria nie otrzymała od nas ani jednego głosu. I tym razem możemy winę złożyć na szanowne państwo – jurorów. To właśnie ich głosowanie sprawiło, że zwycięska piosenka nie otrzymała od naszego kraju punktów. Publiczność zdecydowała zupełnie inaczej. Ci co słali smsy niech się nie załamują, wspólnymi siłami udało wam się uplasować „kobietę z brodą” na 4. pozycji.  Dzisiaj zagraniczne media stawiają nasz kraj obok Rosji i Białrusi jako kraj kompletnie nie tolerancyjny. Gratulujemy!

 

 

Pominąwszy wyniki głosowania, musimy przyznać, że wczorajszy wieczór wzbudził wiele emocji. Niektóre występy finałowe okazały się być naprawdę na najwyższym poziomie. Organizatorzy również dopisali organizując Eurowizje, nie tylko w sposób płynny, ale także przepiękny wizualnie. Niestety wielkim zaskoczeniem było wykonanie zwycięskiej piosenki z ubiegłego roku, nie na początku, lecz na końcu. Wszystko to sprawiło, że kandydaci z poszczególnych krajów pojawili się na pierwszym planie. Już początkowe kilka minut nas o tym przekonało, kiedy każdy zaprezentował się publiczności jeszcze przed wykonaniem piosenki.

 

Za rok wszyscy spotykamy się w Austrii. Czy Polska zdecyduje się po raz kolejny  wysłać swojego reprezentanta – nie wiadomo. Jakie zostaną wprowadzone zmiany przez EBU w systemie głosowania (o ile w ogóle) – nie wiadomo. Czy znowu za rok rozpali się w nas iskierka nadziei, że się uda – nie wiadomo. Musimy poczekać, jeszcze okrągły rok, kiedy cała Europa zostanie zaproszona do Wiednia, by zaprezentować swoje najlepsze (?) muzyczne propozycje. 

 

Miejsce 2: Holandia

 

Miejsce 3: Szwecja

 

Bartosz

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525